GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Thursday, May 10, 2018

TUR -- Manlio Dinucci -- ABD’den gelen nükleer bombalı buket


ABD’den gelen nükleer bombalı buket

Yaygın kanının aksine ABD’nin yeni çok amaçlı F-35 avcı uçakları, Pentagon’un nükleer stratejisinin unsurları olarak tasarlandı. Bu uçaklar yeni B61-12 atom bombalarını taşıyabilecek ve atabileceklerdir. Bu uçaklara sahip olanlar bilerek ya da bilmeyerek bir nükleer savaşa hazırlanmaktadırlar.

 | ROMA (İTALYA)  

JPEG - 22.8 kb
Yeni nükleer bomba B61-12 –ABD’nin İtalya, Almanya, Belçika ve Hollanda ve muhtemelen başka Avrupa ülkelerinde depolamaya hazırlandığı – artık gerçekleştirilme sürecinin son aşamasına gelmiş durumdadır. Bu haberi, Washington’da U.S. Air Force Association’un 1 Mayıs’ta düzenlediği sempozyumda, yüksek rütbeli subaylar ve savaş sanayi temsilcileri arasından seçilen dinleyici kitlesi önünde konuşan ABD Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı General Jack Weinstein veriyor.

General memnuniyetle « program çok iyi yürümektedir » diyerek, « bugüne kadar B61-12 için 26 adet mühendislik, geliştirme ve güdümlü uçuş testi gerçekleştirdiklerini » vurguladı. Program, tahminen 10 milyar dolarlık bir harcamayla (bu da her bir bombanın som altından üretilme bedelinin iki katına mal olacağı anlamına geliyor) 2020’den itibaren yaklaşık olarak 500 adet B61-12’nin üretimini öngörmektedir. B61-12’nin birçok bileşeni Sandia de Los Alamos, Albuquerque ve Livermore (New Mexico ve Arizona’da) tasarlanmakta ve Missouri, Texas, Güney Carolina ve Tennessee’deki bir dizi tesiste üretilmektedir. Bomba (nükleer başlık olmaksızın) Nevada’daki Tonopah Test Range’da test edilmektedir.
B61-12, bugün İtalya ve başka Avrupa ülkelerinde konuşlandırılan B61’e göre tümüyle yeni « niteliklere » sahiptir: seçilebilir dört güç seçeneğine sahip bir nükleer başlık; hedefe hassasiyetle yönlendirilmesine olanak veren bir güdümleme sistemi; donatılı çimentoyu delerek derinliklerde patlamak da dahil olmak üzere yeraltına nüfuz etme yeteneği.
Daha gelişmiş hassasiyeti ve nüfuz etme yeteneği yeni bombayı, bir düşman ülkeyi « başsız bırakacak » şekilde komuta merkezlerinin bulunduğu yeraltı sığınaklarına yönelik saldırılara uygun kılmaktadır. Yeraltında patlayan 50 Kilotonluk bir B61-12 (50 000 ton TNT’ye eşdeğer), yüzeyde patlayan bir megatondan (bir milyon ton TNT) güçlü bir nükleer bombadan daha çok yıkıcı etkiye sahiptir.
B61-12, Aviano’da (Friuli) konuşlu ABD F16C/D avcı uçakları ve Ghedi’de (Brescia kırsalı) konuşlu İtalyan PA-200 Tornado’ları tarafından atılabilecek niteliktedir. Ancak B61-12’nin tüm yeteneklerini (özellikle hassas güdümleme) kullanabilmek için yeni F-35A avcı uçaklarına gereksinim vardır. Bunun için İtalya’nın da ikinci seviyeden ortak olarak katıldığı F-35 programında ortaya çıkan birçok soruna eklenen diğer teknik sorunların da çözümlenmesi zorunlu bir hal almaktadır. Bugüne kadar 30’dan fazla kez değiştirilen avcı uçağının yazılım kompleksinin daha da güncelleştirilmesi gerekmektedir. İtalya’nın, 12 adet F-35’i modifiye etmek için, 90 avcı uçağının alımı ve sürekli olarak modernizasyonu için bedeli henüz tam olarak belirlenmemiş harcamaya (13 ila 16 milyar Euro olarak tahmin edilen) eklenecek olan yaklaşık 400 milyon Euro harcaması gerekecektir. Bu para devletin (yani bizlerin) kasasından çıkarken, F-35’in üretimine yönelik imzalanan sözleşmeler için ödenen para askeri sanayinin kasalarına akmaktadır.
İtalya’nın ABD’den alacağı B61-12 nükleer bombası ve F-35 avcı uçağı, ellerimizde patlayacak olan tek bir « bomba paketi »nin parçasıdırlar. İtalya, ABD’nin Rusya ve diğer ülkelere karşı nükleer stratejisinin ileri üssü olarak gelecekte tehlikelere maruz kalacaktır. Bundan kaçınmanın tek bir yolu vardır: Nükleer silahların yayılmasının önlenmesi anlaşması kapsamında ABD’den topraklarımızdaki tüm nükleer silahlarını kaldırmasını istemek; NATO kapsamında nükleer saldırı için Pentagon’a pilot ve uçak vermeyi reddetmek; NATO’nun nükleer planlama grubundan çıkmak; BM’nin Nükleer Silahların Yasaklanması Sözleşmesi’ni imzalamak.
Siyaset dünyasından devekuşu siyaseti yapmamaya istekli olan biri çıkar mı acaba?
Çeviri
Osman Soysal
Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır
Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019