GIULIETTO CHIESA

FREE JULIAN ASSANGE

WWIII + S SITE

 

CROATIAN   ENGLISH   GREEK   NEDERLANDS   POLSKI   PORTUGUESE   ROMANIAN  SPANISH  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent

READ MORE

 
 

Thursday, September 27, 2018

TUR -- Rusya’yı şeytanlaştırma stratejisi yazan Manlio Dinucci


Rusya’yı şeytanlaştırma stratejisi
yazan Manlio Dinucci
Geçtiğimiz Mayıs ayında Beş Yıldız Hareketi ve Lig Partisi arasında imzalanan hükümet sözleşmesi, İtalyanın ABDyi « ayrıcalıklı müttefiki » olarak gördüğünü teyit ediyor. Bu bağ, Temmuz ayında Başkan Donald Trump ile görüşmesinde, ABD ile « karşılaşılacak belli başlı meydan okumalar için ABDnin ayrıcalıklı muhatabı olması için, kısmen bir ikizleme, bir stratejik işbirliği » kuran Başbakan Guiseppe Conte tarafından pekiştirilmiştir. Aynı zamanda, yeni hükümet sözleşmesinde « bir tehdit olarak değil ama bir ekonomik ortak » ve hatta « NATO’nun potansiyel ortağı gibi algılanacak Rusyaya açılım » yapma taahhüdünde bulundu. Bu kutsal su kullanarak şeytanla uzlaşmak gibi bir şeydir.
Bu yüzden, hükümette olduğu kadar muhalefette de, asıl savaşmaya hazırlanmamız gereken tehdit saçan düşman görüntüsü yaratmayı hedefleyen ABDnin Rusyayı şeytanlaştırma stratejisidir.
Bu strateji, Senato’ya yaptığı sunumda Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden sorumlu Müsteşar Yardımcısı Wess Mitchell tarafından ortaya konuldu: « Rusya kaynaklı tehditle başa çıkabilmek için, ABD diplomasisinin kimsenin yedeği olmayan ve müttefik ve tüm güç araçlarımızla tamamen bütünleşmiş bir askeri güç tarafından destekleniyor olması gerekmektedir » [1].
ABD, askeri bütçesini arttırarak, 2020’den itibaren Rusya’ya karşı İtalyada ve başka Avrupa ülkelerinde konuşlandırılacak olan yeni B61-12 nükleer bombaları da dahil « nükleer silahlarını yeniden düzenlemeye » başladı.
Müsteşar Yardımcısı, ABDnin 2015 yılından beri « Avrupanın caydırıcılık girişimi » yani Rusyaya karşı Avrupadaki askeri varlıklarını arttırmak için, 11 milyar dolar (ki 2019da 16 milyara çıkacaktır) harcadığını belirtiyor.
NATO içerisinde, Avrupalı müttefiklerin askeri harcamasını 40 milyar dolardan fazla arttırmayı ve biri Atlantik için « Rus denizaltıları tehdidine karşı » ABDde olmak üzere iki yeni komutanlık oluşturmayı başardı. ABD, Avrupada Polonya ve Baltık ülkeleri gibi özellikle « cephe hattındaki devletleri » desteklemektedir ve Gürcistan ve Ukraynaya (yani Güney Osetyaya karşı saldırı ve Maidan Darbesiyle ABD ve NATO’nun Rusya’ya karşı gerginliğin tırmandırılması sürecini başlatan devletler) silah tedarikine yönelik kısıtlamaları kaldırdı.
şişleri Bakanlığı temsilcisi Rusyayı sadece askeri saldırganlıkla değil ama ABDde ve Avrupa devletlerinde « toplumu ve hükümeti istikrarsızlaştırmak için halka yönelik kitle psikolojisi kampanyaları » düzenlemekle suçluyor. Kremlin, « uluslararası egemenlik için Putinci sistemin daimi çabası » kapsamına giren bu operasyonları yürütmek için « bir zamanlar Bolşevikler ve Sovyet devleti tarafından kullanılan ve dijital çağ için güncellenen yıkıcı politikalar silahını » kullanıyor.
Wess Mitchell, Rusya’yı ABD’nin ustası olduğu konuda suçluyor: Dışişleri Bakanlığınınki de dahil olmak üzere 17 adet federal casusluk ve yıkıcılık ajansları var. Dışişleri Bakanlığınınki yeni bir yüze sahip oldu: bölgelerarası stratejiler geliştirmekle görevli « Rusyanın kötü niyetli faaliyetleri ve eğilimleri için Kıdemli Danışman » [2]. Bunu temel alarak ABD’nin Avrupa ve Avrasya’daki 49 diplomatik misyonunun, bulundukları ülkelerde Rus nüfuzuna karşı özgün eylem planları yürütmeleri gerekmektedir.
İtalyadaki ABD Büyükelçiliğinin eylem planının ne olduğunu bilmiyoruz. Ancak « ABDnin ayrıcalıklı muhatabı » olarak, Başbakan Contenin bunu gayet iyi bildiğini düşünüyoruz. Rusyanın « kötü niyetli faaliyetleri » İtalyayı istikrarsızlaştırmadan, bunu parlamento ve ülkeye açıklamasında yarar bulunmaktadır.
Çeviri
Osman Soysal
[1] “Statement of A. Wess Mitchell at the US Senate Foreign Relations Committee”, by A. Wess Mitchell, Voltaire Network, 21 August 2018.

[2] Senior advisor for Russian Malign Activities and Trends ya da SARMAT, aynı zamanda Rusya’nın yeni kıtalararası füzesine verdiği isimdir. Rus Dışişleri Bakanlığı sözcüsü bayan Zaharova buna eğlenceli bir tepki göstererek « bu bir telif hakları ihlalidir » dedi.

NO WAR NO NATO


Manlio Dinucci

Coğrafyacı ve jeo-politikçi. Yayınlanan son eserleri: Laboratorio di geografia, Zanichelli 2014 ; Diario di viaggio, Zanichelli 2017 ; L’arte della guerra / Annali della strategia Usa/Nato 1990-2016, Zambon 2016, Guerra Nucleare. Il Giorno Prima 2017; Diario di guerra Asterios Editores 2018

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019