GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Monday, May 4, 2020

TUR -- Manlio Dinucci -- Askeri harcama pandemisi

yazan Manlio Dinucci
Stockholm İnternational Peace Research İnstitute’e (SİPRİ) göre, küresel askeri harcamalar 2019 yılında zirveye ulaştı. NATO’nun bütçesi artık ABD silahlı kuvvetlerinin bütçesini aşmaktadır.
VOLTAİRE İLETİŞİM AĞI | ROMA (İTALYA) | 6 MAYIS 2020
JPEG - 27.4 kb 
Bölgelere göre küresel askeri harcamalar (1988-2019)
Kaynak: SİPRİ

Dünyada her dakika askeri amaçlarla yaklaşık 4 milyon dolar harcanmaktadır. SİPRİ’nin son tahminleri bunu ortaya koymaktadır: 2019 yılında küresel askeri harcamalar, 1988’den bu yana enflasyona göre net bir artışla en üst düzeyine erişerek hemen hemen 2.000 milyar dolara ulaştı. Bu, bugün ABD ve SSCB ile onların ittifakları arasındaki çatışmanın son aşamasında olduğundan daha fazla silah, ordu ve savaş için harcama yaptığımız anlamına gelmektedir.

Küresel askeri harcamalar hızla artmaktadır: bir yıl içerisinde reel olarak % 3,6 oranında artmıştır. Bu artışa, bir yıl içinde % 5,3 artışla 2019’da 732 milyar dolara yükselen ABD askeri harcamaları öncülük etmektedir. Bu rakam, savaş operasyonları da dahil olmak üzere Pentagon’un bütçesini temsil etmektedir.
Buna ayrıca askeri nitelikli başka kalemler de eklenmektedir. Emekli askerlerle ilgilenen Gazi İşleri Bakanlığı’nın 217 milyar dolar olan bütçesi sürekli olarak artmaktadır. 17 ajanstan oluşan İstihbarat Topluluğu yıllık olarak 80 milyar doları aşan bir bütçesi olduğunu ilan etse de, bu rakam gizli operasyonlar için yapılan harcamanın buzdağının sadece görünen kısmıdır. Anayurt Güvenliği Bakanlığı’nın yıllık harcaması 70 milyarın üzerindedir. Enerji Bakanlığı nükleer cephaneliğin bakımı ve modernizasyonu için yılda yaklaşık 24 milyar dolar harcamaktadır.
Bu ve daha üzerine eklenebilecek diğer kalemleri dikkate alırsak, ABD’nin gerçek harcaması yılda 1 trilyon doları aşmaktadır. Bu nedenle, SİPRİ tarafından 2019 yılında 1.035 milyar olarak tahmin edilen NATO’nun harcaması çok daha yüksektir.
2019 yılında 65 milyar dolar olan Rusya’nın askeri harcamaları, ABD’ninkinden 11 kat, NATO’nunkinden 16 kat daha azdır. SİPRİ’nin 261 milyar olarak tahmin ettiği Çin’in askeri harcamaları, Pekin’in verdiği resmi rakam 180 civarında olsa bile ABD’nin yaklaşık üçte biri kadardır.
NATO’nun Avrupalı ülkeleri arasında Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık’ın her biri yaklaşık 50 milyar dolarla birinci sırayı paylaşmaktadır.
Dünyada 12. sırada yer alan İtalya’nın askeri harcamaların, SİPRİ tarafından 2019 yılında 26,8 milyar dolar olarak tahmin edilmektedir. Böylelikle, 2019 yılına göre 2020’nin ilk çeyreğinde% 6’dan fazla artış gösteren İtalyan askeri harcamaları, günlük olarak ortalama 72 milyon Euro’ya eşdeğer olmak üzere 26 milyar Euro’yu aşmaktadır. Bu harcamanın NATO’ya verilen taahhüt temelinde, günde ortalama 100 milyon Euro’ya ulaşana kadar artmaya devam etmesi gerekecektir.
Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun açıklamasına göre ABD, NATO’nun askeri harcamalarını artırmak için müttefiklerinden 400 milyar dolar daha tahsis etmelerini talep etti. ABD komutası altındaki İttifak’ın içindeki İtalya otomatik harcama mekanizmalarına koşulmuş durumdadır. Örneğin, kara kuvvetleri için giderek daha sofistike ve pahalı mühimmatlar (füzeler, roketler, topçu mermileri) satın almak için « Land Battle Decisive Munitions Initiative »in bir parçasıdır. Geçtiğimiz Şubat ayında imzalanan bir anlaşmaya dayanarak, ABD, Fransa ve İngiltere ile birlikte oluşturulan grubun bir parçası olan kendi askeri uydularıyla NATO’ya geniş bir faaliyet yelpazesinde « uzay yetenekleri » sağlayacaktır. Böylece İtalya, Pentagon ve « bir sonraki savaş alanı olması öngörülen uzayda Amerika’nın yaşamsal çıkarlarını savunmak » için ABD tarafından kurulan yeni Uzay Komutanlığı’nın dümen suyunda, en büyük havacılık şirketleriyle birlikte Avrupa’daki çok sınırlı askeri zirveler tarafından hazırlanan NATO’nun yeni askeri uzay programına tümüyle dahil olmaktadır.
Bütün bunlar, başta işsizliğin artması olması olmak üzere koronavirüs krizinin sosyal ve ekonomik sonuçlarıyla baş edebilmek için büyük kaynaklara ihtiyaç duyulurken, kamu parasıyla daha fazla askeri harcama yapılmasını gerektirmektedir. Ancak bir şirket eleman alımı yapmaktadır: 29 Nisan’da, « rekabetçi ücretler » ve « geleceğin liderleri ve kanaat önderleri » olarak kariyer fırsatları vaat ettiği « genç profesyonelleri işe almak için yenilikçi bir program » başlatmış olan NATO.
Çeviri
Osman Soysal


No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019