GIULIETTO CHIESA

WWIII

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff, May 27, 2021

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

         Read More

BRUTALITY

BRUTALITY IN ACTION

AND NO ONE REACTS AGAINST AND OPPOSES IT!!!....

BRUTALIDADE EM ACÇÃO

E NINGUÉM REAJE CONTRA ELA E SE OPÕE!!!...

https://twitter.com/backtolife_2023/status/1589485984361873408?s=20&t=7vdffgzpUFi2yeU4FxCHng

 Wednesday, February 6, 2019

TUR --Manlio Dinucci -- Washington, gücün mantığı


Washington, gücün mantığı
yazan Manlio Dinucci
Bundan iki hafta önce, Washington, devlet başkanlığı seçimlerine hiç katılmamış olmasına rağmen Juan Guaidó’yu Venezüella devlet başkanı olarak taçlandırdı ve Guantánamoya gidişini önceden duyurarak, kurallara uygun olarak seçilen Devlet Başkanı Maduroyu gayrimeşru ilan etti.
Geçtiğimiz hafta, Washington, sorumluluğu Rusyaya havale ederek, İNF anlaşmasını askıya aldığını duyurdu ve böylece nükleer silahlanma yarışında daha da tehlikeli bir aşamanın başlamasına neden oldu.
Bu hafta, Washington yeni bir adım daha attı: yarın 6 Şubatta, ABD komutası altındaki NATO, Kuzey Makedonyanın 30ncu üye olarak kabulü protokolünü imzalayarak genişlemesini sürdürüyor.
Washington’un önümüzdeki hafta hangi adımı atacağını bilmiyoruz, ama en azından bunun hangi yöne doğru olacağını biliyoruz: çok kutuplu hale dönüşmekte olan bir dünyada, ABD ve Batı’nın diğer güçlerinin tek kutuplu üstünlüğünü korumaya çalışmasına yönelik güç kullanma adımlarının gittikçe artan bir şekilde birbirini izlemesi.
Bu strateji –öte yandan, daha az tehlikeli olmayan, bir güç değil ama zayıflık ifadesi olarak, uluslararası hukukun en temel kurallarını çiğnemektedir. Bunu en iyi simgeleyen durum, açıklanan amacıyla, dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip bir ülke olan, Venezüellanın petrol ihraç etmesini yasaklamak amacıyla, devlet petrol şirketine ait 7 milyar dolarlık varlığının « dondurulması » ile Venezüellaya karşı yeni yaptırımların kabul edilmesidir.
Venezüella, dünyada koltan rezervlerine sahip olan yedi ülkeden biri olmanın dışında, aynı zamanda, güçlü dövizler elde etmek ve ilaç, gıda ve temel tüketim maddeleri almak için devlet tarafından kullanılan ve 15 000 tondan fazla rezerve sahip olduğu tahmin edilen altın açısından da zengin bir ülkedir. Bunun için, ABD Hazinesi, Avrupa Birliği ve Japonyanın Maliye Bakanları ve Merkez Bankası yöneticileri ile uyum içerisinde, bir gizli « uluslararası kamulaştırma » operasyonu (İl Sole 24 Ore gazetesi tarafından belgelenen) yürüttü. Venezüella devletine ait 31 ton külçe altına el koydu: bunun 14 tonu İngiltere Bankası’na teslim edildi, diğer 17 tonun ise tamamı, Venezüellaya güçlü döviz cinsinden ödenen bir kredi garantisi olarak bunları elinde tutan Alman Deutsche Bank aracılığıyla aynı bankaya nakledilmiştir. Bu, 2011 yılında Libya kamu fonlarına ait 150 milyar doların (artık büyük bir bölümü yok olan) « dondurulması »na yol açana benzer tarzda, gerçek bir vurgundur: aradaki tek fark Venezüella altının çalınması sürecinin gizlice yürütülmüş olmasıdır.
Amaç aynıdır: iç muhalefeti kışkırtarak çöküş sürecini hızlandırmak üzere, hedef alınan devleti ekonomik olarak boğmak ve bu da yeterli olmuyorsa, bu ülkeye yönelik dışarıdan bir askeri düzenlemek.
ABD ve müttefikleri, yine aynı şekilde uluslararası ilişkilerin yürütülmesine ilişkin temel kuralları yok sayarak, Moskova tarafından dağıtılan uydu fotoğraflarını görmezden gelerek, herhangi bir kanıt sunmaksızın, Rusyayı İNF anlaşmasını ihlal etmekle suçlamaktadırlar. Söz konusu fotoğraflar, Raytheondaki bir tesiste, Rusyayı anlaşmayı ihlal etmekle suçladığı tarihten iki yıl önce, anlaşma tarafından yasaklanan nükleer füzelerin üretimine başladığını kanıtlamaktadır.
Son olarak yarın NATO’nun gelecekteki genişlemesiyle ilgili olarak atılacak imzalar konusunda, 1990 yılında, Varşova Paktının dağılmasının arifesinde, ABD Dışişleri Bakanı James Bakerin, SSCB Devlet Başkanı Mihail Gorbaçova « NATO, Doğuya doğru bir karış dahi genişlemeyecektir » sözünü verdiğini anımsatmalıyız. NATO, yirmi yıl içerisinde, Yugoslavya Federasyonunu savaş yoluyla yıktıktan sonra, Doğuya, Rusyaya doğru gittikçe daha da yayılarak 16dan 30 devlete genişlemiştir.
il manifesto, Şubat 2019 
Çeviri:Osman Soysal

NO WAR NO NATO
BU DİLEKÇEYİ İMZALA
Herhangi bir ülkeden vatandaş bu kampanyayı imzalayabilirManlio Dinucci
Coğrafyacı ve jeo-politikçi. Yayınlanan son eserleri:  Laboratorio di geografia, Zanichelli 2014 ; Diario di viaggio, Zanichelli 2017 ; L’arte della guerra / Annali della strategia Usa/Nato 1990-2016, Zambon 2016, Guerra Nucleare. Il Giorno Prima 2017; Diario di guerra Asterios Editores 2018.


No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019