GIULIETTO CHIESA

WWIII

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff, May 27, 2021

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

         Read More

BRUTALITY

BRUTALITY IN ACTION

AND NO ONE REACTS AGAINST AND OPPOSES IT!!!....

BRUTALIDADE EM ACÇÃO

E NINGUÉM REAJE CONTRA ELA E SE OPÕE!!!...

https://twitter.com/backtolife_2023/status/1589485984361873408?s=20&t=7vdffgzpUFi2yeU4FxCHng

 Sunday, February 3, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- ABD’nin İNF anlaşmasını Avrupa’nın suç ortaklığıyla ortadan kaldırması

Resultado de imagem para pictures of The collapse of the INF Treaty  announced yesterda by Mike Pompeo

ABD’nin İNF anlaşmasını Avrupa’nın suç ortaklığıyla ortadan kaldırması
yazan Manlio Dinucci

şişleri Bakanı Mike Pompeonun 1 Şubatta Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’nın (İNF) askıya alındığını açıklaması, altı ay sonra ABDnin anlaşmadan nihai olarak geri çekilmesiyle sonuçlanacak geri sayımı başlattı. ABD bugünden itibaren, her durumda anlaşma tarafından yasaklanan sınıftaki silahları, yani karada konuşlu orta menzilli (500 ila 5 500 km arasında) nükleer füzeleri denemek ve konuşlandırmak konusunda özgür olduğunu düşünmektedir.
80’li yıllarda Avrupa’da konuşlandırılan nükleer füzeler bu sınıftandı: Sovyetler Birliğinin kendi topraklarında konuşlandırdığı SS-20 balistik füzelerinden Avrupalı müttefiklerini korumak gerekçesiyle, ABD tarafından Batı Almanyaya yerleştirilen Pershing 2 balistik füzeleri ve ABD tarafından İngiltere, İtalya, Batı Almanya, Belçika ve Hollanda’ya yerleştirilen karadan fırlatılan seyir füzeleri.
Devlet Başkanları Gorbaçev ve Reagan tarafından 1987de imzalanan Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması, Comisoda (Sicilya) konuşlandırılanlar da dahil olmak üzere, bu sınıfa ait tüm füzeleri ortadan kaldırıyordu.
İNF anlaşması, ABDnin Rusya ve Çin karşısındaki stratejik avantajının azaldığının farkına varmasıyla birlikte Washington tarafından sorgulanmaya başlanmıştır. Obama yönetimi, 2014 yılında, hiçbir kanıt sunmaksızın Rusya’yı anlaşma tarafından yasaklanan sınıfa ait bir seyir füzesinin (9M729 kuyruk numaralı) denemesini yapmakla suçluyordu. Ve 2015te, « İNF anlaşmasının Rusya tarafından ihlal edilmesi karşısında, ABDnin Avrupaya karada üslenmiş nükleer füzeler yerleştirme konusunu değerlendirdiğini » duyuruyordu. Plan, Trump yönetimi tarafından teyit edildi: Kongre, 2018de, « karadaki seyyar bir platformdan fırlatılan bir seyir füzesinin araştırma ve geliştirme programı »nın finansmanına izin verdi. Moskova ise seyir füzesinin sözleşmeyi ihlal ettiğini kabul etmiyor ve o da Washingtonu, Polonya ve Romanyada, nükleer başlıklı seyir füzelerin fırlatılmasında da kullanılabilecek, önleyici füzeleri rampaları (« füze kalkanı »nın) yerleştirmekle suçluyordu.
Bu kapsamda bir coğrafi etkeni hatırlatmamızda yarar olacaktır: Avrupada konuşlu orta menzilli bir ABD nükleer füzesi Moskovayı vurabilirken, Rusyanın kendi topraklarında konuşlandıracağı benzer bir füze, Washingtonu değil, ama sadece Avrupa başkentlerini vurabilmektedir. Senaryoyu tersine çevirirsek, bu Rusya’nın orta menzilli füzelerini Meksika’ya konuşlandırması gibi bir şeydir.
ABD’nin İNF anlaşmasını ortadan kaldırma planı, NATOdaki Avrupalı müttefikleri tarafından tam destek gördü. Kuzey Atlantik Konseyi, 4 Aralık 2018’de, « istikrarı bozucu bir füze sistemi » konuşlandırmakla suçlanan « Rusyanın eylemleri yüzünden İNF anlaşmasının tehlikede olduğunu » açıkladı. Aynı Konsey dün « ABDnin İNF anlaşmasıyla ilgili yükümlülüklerini askıya alma eylemine tam destek verdiğini » açıklamış ve Rusyaya « anlaşmaya tam olarak uyulması ortamına geri dönülmesi » için kalan altı ayı kullanması gerektiğini tebliğ etmiştir [1].
İNF anlaşmasının iflas etmesi, aynı zamanda, Birleşmiş Milletlerin 21 Aralık 2018 tarihli Genel Kurulunda, « İNF anlaşmasının muhafazası ve uygulanması » için Rusya tarafından sunulan ve 46 kabul oyuna karşı 43 ret ve 78 çekimser oyla reddedilen karar tasarısı aleyhinde oy kullanan Avrupa Birliğinin katkısıyla da gerçekleşmiştir. 27 üyesinden 21i (ABden çıkan İngiltere gibi) NATOya dahil olan Avrupa Birliği, böylece ABDyle aynı tavrı takınan NATO ile tamamen aynı tutumu benimsemiştir.
Conte Hükümeti, böylesine önemli bir konuda, daha öncekilerde olduğu gibi, hem NATO, hem de AB ile aynı safı tutmuştur. Ve BMde İNF anlaşmasına ilişkin oylamada ne oy kullanılması gerektiği konusunda parlamentonun karar vermesi için siyasi yelpazenin tamamından hiçbir ses yükselmemiştir. Ve aynı şekilde İtalyanın, ABDye ulusal topraklarımızda B61 nükleer bombalarını geri çekmesi ve 2020nin ilk yarısından itibaren, daha da tehlikeli olan B61-12leri konuşlandırılmamasını dayatarak, nükleer silahların yayılmasının önlenmesi anlaşmasına uyması ve BMnin nükleer silahların yasaklanması anlaşmasını onaylaması için de hiçbir ses yükselmemiştir.
Sicilya’daki Muos ve Jtags ile birlikte, topraklarında ABD nükleer silahları ve stratejik tesislerini bulunduran İtalya, ABD nükleer güçlerinin ileri üssü ve bundan dolayı da Rus güçlerinin hedefi olarak, giderek artan tehlikelerle karşı karşıyadır. Bir orta menzilli nükleer balistik füzenin, hedefine ulaşması için 6 ila 11 dakikaya ihtiyacı vardır. Bu, Anayasamızda yer alan egemenliğimiz ve hükümetin kapıları göçmenlere kapatarak, ama ABD nükleer silahlarına ardına kadar açarak teminat altına aldığı güvenliğimizin muhafazası yolunda çok güzel bir örnektir.
il manifesto, 3 Şubat 2019 
Çeviri: Osman Soysal
Kaynak : Réseau VoltaireNO WAR NO NATO
Herhangi bir ülkeden vatandaş bu kampanyayı imzalayabilir

Manlio Dinucci
Coğrafyacı ve jeo-politikçi. Yayınlanan son eserleri:  Laboratorio di geografia, Zanichelli 2014 ; Diario di viaggio, Zanichelli 2017 ; L’arte della guerra / Annali della strategia Usa/Nato 1990-2016, Zambon 2016, Guerra Nucleare. Il Giorno Prima 2017; Diario di guerra Asterios Editores 2018


No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019