GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Thursday, September 5, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- Amazon, kundakçılar yangın var diye bağırıyor


Dünün müttefikleri, bugünün düşmanları: Brezilya’ya yatırım yapan ve sanayisini zenginliklerini dizginsiz bir şekilde kullanmaya iten ülkeler, bugün bu ekonomik modelin yol açtığı yıkımdan yakınmaktadırlar.

 | ROMA (İTALYA)  

JPEG - 33.4 kb
« Kırsalcı » lobinin, yani endüstriyel tarım şirketleri lobisinin başındaki isim Tereza Cristina Corrêa da Costa Dias, kendisini Tarım Bakanı yapan Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun seçilmesinde büyük rol oynadı.
Amazon’daki yangınların yayılması karşısında, G7 zirvesi « acil durumla yüzleşmek » için gündemini değiştirdi.
Yedi’ler, yani Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, İtalya, Japonya, Kanada ve ABD, Avrupa Birliği ile birlikte küresel itfaiye rolüne soyundu. İtfaiye şefi üniforması giyen Cumhurbaşkanı Macron yangın alarmı verdi: « evimiz alevler içinde ». Başkan Trump yangın söndürme faaliyetlerinde ABD’nin en büyük katkıyı sunacağı sözünü verdi.

Medyaların spot ışıkları, geri kalan her şeyi gölgede bırakarak Brezilya’daki yangınlara odaklandı. Her şeyden önce, yıkım 2010-2015 yılları arasında yılda yaklaşık 10 000 km2 azalan sadece Amazon yağmur ormanlarını (Brezilya’nın üçte ikisini oluşturan) değil, ama aynı zamanda Afrika’nın Ekvator bölgesinin ve Güney Doğu Asya’nın tropikal ormanlarını da etkilemektedir. Tropikal ormanlar, her yıl ortalama olarak, toplam Piyemonte, Lombardiya ve Veneziya bölgeleri yüzölçümlerinin toplamına eşdeğer bir alan kaybetmektedir. Bir bölgeden diğerine farklı koşullar söz konusu olsa da, temel sebep aynıdır: olabildiğince daha fazla kar elde etmek için doğal kaynakların yoğun ve tahrip edici şekilde kullanımı.
Amazon’da, ihracata yönelik değerli kereste elde etmek için ağaçlar kesilmektedir. Bu çok hassas topraklar, bir kez niteliklerini yitirdikten sonra terk edilmekte ve bu şekilde yeni alanlar ormansızlaştırılmaktadır. Amazon’daki altın, elmas, boksit, çinko, manganez, demir, petrol ve karbon yataklarının çıkarılması için, çevreye büyük zararlar verme pahasına aynı yıkıcı yöntem kullanılmaktadır. Endüstriyel faaliyetler için enerji sağlamaya yönelik devasa hidroelektrik havzalarının yapımı, Amazon yağmur ormanlarının tahrip edilmesine de ayrıca katkıda bulunmaktadır.
Amazon’un yoğun ve yıkıcı bir şekilde sömürülmesi, aslında şirket ortaklıkları, mali mekanizmalar ve ticari ağlar üzerinden G7 ve diğer ülkelere ait en büyük çokuluslu ve mali şirketler gruplarının denetiminde olan Brezilya şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir.
Örneğin, Brezilya’da günde 80 000 büyükbaş hayvanın kesildiği 35 et üretim tesisine sahip olan JBS şirketi, ABD, Kanada ve Avustralya’da büyük merkezlere sahiptir ve büyük ölçüde kredi kotaları aracılığıyla borç veren, JP Morgan (ABD), Barclays (İngiltere) ve Volkswagen ve Daimler (Almanya) gibi mali gruplar tarafından kontrol edilmektedir. JBS’den sonra ikinci sırada gelen Marfrig’in % 93’ü ABD, Fransız, İtalyan ve diğer Avrupalı ve Kuzey Amerikalı yatırımcılara aittir.
Amazon’da yol açtığı yıkımdan dolayı bugün Brezilya’yı ekonomik misillemeyle tehdit eden Norveç, alüminyum üretiminde kullanılan boksit yataklarını işleten Hydro adlı çokuluslu şirketler grubu, Amazon’da ağır hasarlara yol açtığı için Brezilya’da hakkında soruşturma açılmıştır.
Bugün kamuoyunun tepkisi karşısında yeniden bir farkındalık oluşturmak için Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’yu resmen eleştiren G7 ve diğer ülkelerin hükümetleri, çokuluslu şirketlerinin ve mali gruplarının Amazon’u daha da özgürce sömürebilmeleri için onun iktidara yükselişi sürecini desteklemişlerdir.
Topraklarında yasadışı ormansızlaşma faaliyetlerinin yoğunlaştığı yerli topluluklar, özellikle hedef alınmaktadır. Bütün bunlar, yerli topluluklarına ait topraklara hile ve şiddet kullanarak işgal edilmesinden ibaret derin bir maziye sahip toprak ağası bir aileye sahip Bolsonaro’nun Tarım Bakanı Tereza Cristina’nın gözleri önünde yaşanmaktadır.
Çeviri
Osman Soysal

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019