GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Thursday, September 12, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- Luigi Di Maio’nun nükleer karşıtı taahhüdüne ne oldu?


İstisnasız bir şekilde Avrupa’daki tüm çevreci partiler gibi, Luigi Di Maio’nun Beş Yıldız Hareketi de sıkı bir nükleer karşıtıdır. Bu konu üzerine ateşli kampanyalar yürüttü. Ve Avrupa’daki tüm çevreci partiler gibi, bir kez iktidara gelince, NATO’yu, onun savaşlarını ve nükleer politikasını savunmaya başladı.

 | ROMA (İTALYA)  

JPEG - 42.6 kb
En sonunda, İtalya’yı Nükleer Silahların Yasaklanmasına ilişkin BM anlaşmasına taraf yapacak bir Dışişleri Bakanı’nın ortaya çıktığını görebilecek miyiz?
Yeni bakan Luigi Di Maio, 2017’de, Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen bir uluslararası koalisyon olan, İCAN’ın (Nükleer Silahların Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Kampanya – ç.n.) Parliamentary Pladge’ne kaydoldu [1]. Böylece, 5 Yıldız Hareketi’nin siyasi lideri –bugünkü Dışişleri Bakanı– İtalya’nın « bu tarihi önem taşıyan anlaşmayı onaylayarak imzalamasını teşvik etme » taahhüdünde bulundu.

İCAN taahhüdü, 5 Yıldız’ın mevcut başkabakanları, Alfonso Bonafede (Adalet), Federico D’Incà (Parlamento ilişkileri), Fabiana Dadone (Kamu Yönetimi)ve Roberto Fico ve Manlio Di Stefano gibi M5S’in başka parlamenterleri tarafından da kabul edildi.
Ancak ortada bir sorun var. Anlaşmanın 4ncü maddesinde « anlaşmaya taraf olan ve kendi topraklarında başka bir devlete ait ya da onun denetiminde olan nükleer silahlar bulunduran her ülke, bu silahların en kısa sürede geri çekilmesini sağlamalıdır » şartı vardır. Dolayısıyla İtalya, BM anlaşmasına taraf olabilmek için ABD’den B-61 nükleer bombalarını (mevcut haliyle nükleer silahların yayılmasının önlenmesi anlaşmasını ihlal eden) geri çekmesini ve buraya ne yeni B61-12’leri, ne de başka nükleer silahları konuşlandırmamasını talep etmelidir. Bunun dışında İtalya, BM anlaşmasına taraf olabilmek için, « İttifaka, nükleer bombalar taşıyacak donanıma sahip, ABD’nin mutlak denetimi altında olan uçaklar ve bu amaçla eğitilmiş personel sağlayan » ülkeler arasında yer aldığına göre (bizzat NATO’nun da açıkladığı gibi), bu görevinden affını da istemelidir.
Bunlar, birincisi gibi, ABD’yi « ayrıcalıklı müttefik » olarak kabul eden İkinci Conte Hükümeti için akla getirilemeyecek taleplerdir.
Kartların orta serildiği yer de tam burasıdır. İCAN taahhüdü, İtalya’da, çoğunluğu mevcut hükümetin partileri PD ve M5S’in (her birinden yaklaşık olarak 90) 200’ün üzerindeki parlamenteri tarafından kabul edilmiştir. Peki sonuç ne olmuştur?
19 Eylül 2017’de, Anlaşmanın imzaya açıldığı günün arifesinde Meclis, PD’nin, Gentiloni Hükümetini BM anlaşmasına taraf olma « olasılığını değerlendirme » görevi veren, PD’nin bir teklifini onaylıyordu. M5S ise BM anlaşmasına taraf olunmasını ve dolayısıyla da nükleer silahların İtalya dışına çıkarılmasını değil ama « İtalya’nın nükleer silah kullanmaya hazır olmadığını ve F-35 savaş uçaklarını nükleer silah taşıyabilecek duruma getirecek bileşenleri satın almayacağını » açıklamak istiyordu. Yani özellikle B61-12’lerle düzenlenecek bir nükleer saldırı için tasarlanmış F-35 savaş uçaklarının İtalya tarafından nükleer silahların kullanımını engelleyen bir tür güvenlik mekanizması ile kullanılması.
Ertesi gün, Kuzey Atlantik Konseyi, İtalya’nın da tam desteğiyle, BM Anlaşmasını reddetti ve mahkum etti. Söz konusu anlaşma bugüne kadar 70 ülke tarafından imzalandı, ancak ABD ve NATO’nun baskısı yüzünden, ancak yürürlüğe girmesi için 50 ülke tarafından imzalanması gerekirken, sadece 26 ülke tarafından onaylanmıştır.
Aynı şey Washington tarafından toprağa gömülen Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Antlaşması konusunda da yaşandı. Birinci Conte hükümeti, NATO, BM ya da AB karargahında olsun, ABD’nin İtalya dahil, Avrupa’ya yeni nükleer füzeler konuşlandırma kararının arkasında saf tuttu.
Bu nedenle PD, 5 Yıldız ve diğerlerinin verdiği ciddi taahhüdün, gerçekler karşısında, oy toplamak amacıyla yapılan demagojik bir girişim olduğu ortaya çıkmıştır. Eğer bunlardan biri böyle olmadığını düşünüyorsa, bunu somut olarak ortaya koymalıdır.
Dün, Mecliste yaptığı konuşmada Conte tarafından bir kez daha dile getirilen « ABD ile olan sarsılmaz bağ » nedeniyle, İtalya, kendi egemenliğinden yoksun bırakılmış ve ABD’nin nükleer stratejisinin ön cephe hattına dönüştürülmüştür. Diğer partilerin fikir birliği ve suç ortağı sessizliği ile birlikte.
Çeviri
Osman Soysal
[1] “Nükleerden arınmış NATO efsanesi”, yazan Manlio Dinucci, Tercüme Osman Soysal, Il Manifesto (İtalya) , Voltaire İletişim Ağı , 16 Kasım 2017.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019