GIULIETTO CHIESA

FREE JULIAN ASSANGE

WWIII + S SITE

 

CROATIAN   ENGLISH   GREEK   NEDERLANDS   POLSKI   PORTUGUESE   ROMANIAN  SPANISH  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent

READ MORE

 
 

Wednesday, January 9, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- AB, Avrupa’ya yeni füzelerin yerleştirilmesini onayladı

Resultado de imagem para pictures of the statue given by Russia of Saint George», at The United Nations

AB, Avrupa’ya yeni füzelerin yerleştirilmesini onayladı
yazan Manlio Dinucci


Avrupa Birliğine üye devletler, oybirliğiyle Amerikalı ağabeylerinin askeri stratejisinden yana tavır koydular. ABD ve Rusya arasında çatışma yaşanması durumunda, kendi topraklarının nükleer savaş alanına dönüştürülmesini kabul ettiler.

VOLTAİRE İLETİŞİM AĞI | ROMA (İTALYA) | 9 OCAK 2019

New York’ta, Birleşmiş Milletlerin « Cam Saray »ının yakınlarında, mızrağıyla bir ejderhayı öldüren Aziz Yorgiyi tasvir eden İyiliğin yere serdiği kötülük adlı metal bir heykel yer almaktadır. Bu heykel, 1987 yılında ABD ile varılan, karada konuşlu kısa ve orta (500 ila 5 000 km) menzilli nükleer füzeleri ortadan kaldıran İNF anlaşmasını kutlamak için, 1990 yılında SSCB tarafından armağan edilmişti. Ejderhanın vücudu, simgesel olarak ABDye ait Pershing-2 (bir zamanlar Batı Almanyada konuşlandırılan ) ve Sovyetlere ait SS-20 (bir zamanlar SSCBde konuşlu) gerçek balistik füze parçalarıyla oluşturuldu.

Ancak şimdi heykelde can çekişirken tasvir edilen nükleer ejderha, yeniden canlanmaktadır. Bu biraz da, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda, İNF Anlaşmasının muhafazası ve uygulanması’na yönelik Rusya tarafından sunulan ve 78 çekimser ve 43 kabul oyuna karşın 46 ret oyuyla reddedilen karar tasarısına aleyhte oy veren İtalya ve diğer Avrupa Birliği ülkeleri sayesindedir [1].

27 üyesinden 21’i NATO üyesi olan (aralarında AB’den yeni çıkan Büyük Britanya’nın da dahil olduğu) Avrupa Birliği böylece, Amerika Birleşik Devletlerininkiyle tamamen aynı olan NATOnun konumuyla yeknesaklaştı. Önce Obama, ardından da Trump yönetimi, Rusya’yı hiçbir kanıt olmaksızın yasaklı kategoride bir füze denemesi yapmakla suçlayarak, İNF anlaşmasından geri çekilme niyetlerini ortaya koydular. Eş zamanlı olarak, Avrupada yeniden Rusyaya, Asya-Pasifik bölgesinde ise Çine yönelik olarak konuşlandırılacak füzeler yerleştirilmesini hedefleyen bir program başlattılar.

BM’deki Rus temsilci, bunun « topyekun bir silahlanma yarışının başlangıcı » olduğu uyarısında bulunuyor. Başka deyimle, eğer ABD Avrupada yeniden Rusyaya yönelik (80li yıllarda Comiso’da konuşlu Cruise füzeleri gibi) nükleer füzeler yerleştirirse, Rusyanın da kendi topraklarında Avrupadaki hedeflere yönelik (ama ABDyi vuramayacak olan) benzer füzeler yerleştireceği yönünde uyarıda bulunuyor.

AB’nin BM daimi temsilcisi bütün bunları küçümseyerek, Rusya’yı İNF anlaşmasını sabote etmekle suçladı ve « Rusyanın sunduğu karar tasarısı gündem konusuyla uyuşmadığı » için Birlik üyesi tüm ülkelerin aleyhte oy kullanacağını duyurdu. Dolayısıyla Avrupa Birliği, İtalya da dahil olmak üzere Avrupa’da yeni ABD nükleer füzelerinin olası konuşlanışına yeşil ışık yakmış oldu.

Giuseppe Conte Hükümeti, böylesi önemli bir konuda selefleri gibi ulusal egemenliğinden feragat ederek, ABD komutasındaki NATO ile aynı safta olan, AB ile aynı safa geçti. Ve siyasi yelpazenin tamamından BM’de nasıl oy kullanılacağına parlamentonun karar vermesi gerektiği yönünde hiçbir ses çıkmadı. Ve ABDye ulusal topraklarımızdan B61 nükleer bombalarını geri çekmeye ve 2020nin ilk yarısından itibaren yeni ve çok daha tehlikeli B61-12’leri yerleştirmemeyi dayatan, Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Anlaşması’na İtalyanın uymasını talep etmek üzere de Parlamentodan hiçbir ses yükselmedi.

Böylece, "egemenliğin halka ait olduğu" yönündeki anayasal ilke tekrar ihlal edilmektedir. Ve siyaset-medya aygıtı İtalyanları bu yaşamsal öneme sahip konular hakkında karanlıkta tuttuğu için, sadece haber verme özgürlüğü değil, ama haber alma hakkı anlamında da bilgi edinme hakkı ihlal edilmektedir.


[1] BM Genel Kurulu İNF anlaşmasını ele alamayacak”, Tercüme Osman Soysal, Voltaire İletişim Ağı , 27 Ekim 2018.

Çeviri 
Kaynak NO WAR NO NATO

https://www.pandoratv.it/category/opinioni/manlio-dinucci-opinioni/Manlio Dinucci

Coğrafyacı ve jeo-politikçi. Yayınlanan son eserleri:  Laboratorio di geografia, Zanichelli 2014 ; Diario di viaggio, Zanichelli 2017 ; L’arte della guerra / Annali della strategia Usa/Nato 1990-2016, Zambon 2016, Guerra Nucleare. Il Giorno Prima 2017; Diario di guerra Asterios Editores 2018

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019