GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Thursday, January 17, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- Afrika’da askeri üsler « büyük oyunu »Afrika’da askeri üsler « büyük oyunu »
yazan Manlio Dinucci

Cibuti’de görev yapan İtalyan askerleri, Yemen karşısında, Kızıldeniz çıkışında Asya-Avrupa ana ticaret yolu üzerinde stratejik konuma sahip olan, Afrika Boynuzu’nun bu küçük ülkesinde sığınmacılara yardım eden bir insani yardım örgütüne dikiş makineleri armağan etti. İtalya, 2012’den beri burada, « Afrika Boynuzu, Aden Körfezi, Somali havzası ve Hint Okyanusu sahasında gerçekleştirilen İtalyan askeri harekatlarına lojistik destek sağlayan » bir askeri üsse sahiptir.
Cibuti’de İtalyan askerlerinin tek meşgalesi dikiş makineleri değildir.
Geçtiğimiz Kasım ayında burada gerçekleştirilen Barracuda 2018 tatbikatında, Özel Kuvvetler’den (Komutanlığı Pisa’da bulunan) seçilen nişancılar, gece dahil her türlü çevresel şartlar içerisinde, 1 ya da 2 kilometreden hedefi vurabilecek en sofistike keskin nişancı tüfekleriyle tatbikat yaptılar. Görevleri gizli olduğu için, Özel Kuvvetlerin hangi operasyonlara katıldıklarını bilmiyoruz; her durumda, özü itibariyle ABD komutası altında olan çokuluslu bir çerçevede gerçekleştirildikleri kesindir.
Cibuti’de, 2001’den beri, komandoları ya da katil insansız hava araçlarıyla özellikle Yemen ve Somali’deki hedef cinayetleriyle can alan, yüksek gizliliğe sahip 4 000 görev uzmanından oluşan Afrika Boynuzu birleşik görev gücünün harekat yürüttüğü ABD’nin büyük üssü Camp Lemonnier yer almaktadır. Özel operasyonlar için uçak ve helikopterler Camp Lemonnier’den havalanırken, insansız hava araçları, başkente on kilometre kadar uzaklıktaki Chabelley havalimanında yoğunlaştırılmıştır. Burada, Pentagon tarafından yapımı daha önce, ABD’nin ve NATO’nun Afrika ve genişletilmiş Ortadoğu’daki harekatları için başlıca insansız hava aracı üssü olan Sigonella’daki inşaatlarda kullanılan, Katanyalı bir şirkete emanet edilen başka hangarlar da inşa edilmektedir.
Cibuti’de aynı şekilde, Alman ve İspanyol birliklerine de ev sahipliği yapan bir Japon ve Fransız üssü de bulunmaktadır. Bunlara 2017’de, ulusal toprakların dışındaki tek üs olan bir Çin askeri üssü de eklenmiştir. Ticaret gemilerine koruma sağlayan askeri gemilerin mürettebatlarının konaklaması ve tedarik için depo gibi temel olarak lojistik amaçlı olsa da, bu üs Çin’in Afrika’da giderek artan varlığına yönelik anlamlı bir işaret anlamına gelmektedir.
ABD ve diğer Batılı güçlerin artan bir askeri varlıkla karşılık verdikleri Çin varlığı, her şeyden önce ekonomiktir. Vicenze’deki Ederle kışlasında U.S. Army Africa (ABD Afrika Ordusu) ve Gaeta’da üslenen 6ncı Filo’ya bağlı savaş gemilerinden oluşan, karargahı Napoli’deki Capodichino Üssünde yer alan U.S. Naval Forces Europe-Africa (Avrupa ve Afrika ABD Deniz Kuvvetleri) olmak üzere, İtalya’da iki önemli alt komutanlığa sahip olan AfriCom (ABD’nin Afrika Komutanlığı) tarafından yürütülen operasyonların yoğunlaştırılması bu yüzdendir.
Aynı stratejik çerçevede, Pentagon’un insansız hava araçları için daha şimdiden kullanmaya başladığı Niamey’deki 101 hava üssünün yer aldığı Nijer’de, Agadez’de inşa halinde olan bir başka ABD silahlı insansız hava aracı üssü de bulunmaktadır. Bu üs, ABD’nin yıllardan beri Fransa ile birlikte Sahel’de, özellikle de Mali, Nijer ve Çad’ta sürdürdüğü askeri harekatlara olanak vermektedir. Nijer ve Çad’a yarın Konsey Başkanı Giusepe Conte gelmektedir.
Bu ülkeler, dünyanın en yoksul ülkeleri arasında yer almakla birlikte, Afrika ülkelerine çok daha uygun koşullar sunan Çinli şirketlerin rekabetinden gittikçe daha çok çekinen, ABD ve Fransa merkezli çokuluslu şirketler tarafından işletilen, coltan, uranyum, altın, petrol ve daha birçok hammadde yönünden çok zengindir.
Afrika’da ve başka yerlerde, Çin’in ekonomik ilerlemesini askeri imkanlarla durdurma girişimi başarısızlığa uğramaktadır. Cibuti’de İtalyan askerleri tarafından sığınmacılar için verilen dikiş makineleri bile « made in China » olmaları büyük olasılıktır.
il manifesto,15 Ocak 2019
Çeviri : Osman Soysal
Manlio Dinucci

Coğrafyacı ve jeo-politikçi. Yayınlanan son eserleri:  Laboratorio di geografia, Zanichelli 2014 ; Diario di viaggio, Zanichelli 2017 ; L’arte della guerra / Annali della strategia Usa/Nato 1990-2016, Zambon 2016, Guerra Nucleare. Il Giorno Prima 2017; Diario di guerra Asterios Editores 2018

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019