GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Wednesday, January 23, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- Öldürme yetkisine sahip İsrail

Resultado de imagem para Pictures of latest attacks on 19 + 21 january from Israel to Syria
Öldürme yetkisine sahip İsrail
yazan Manlio Dinucci« İsrail, gerçekten alışılmadık bir faaliyetle, Suriye’deki İran askeri hedeflerine yönelik saldırısını resmileştirdi ve Suriye yetkililerinin İsrail’den intikam almamalarını tebliğ etti ». İtalyan medyaları, dün İsrail tarafından seyir füzeleri ve güdümlü bombalarla Suriye’ye karşı gerçekleştirilen saldırıyı böyle aktarmaktadırlar. « Bu, İran ile birlikte Esad iktidarının ayakta kalmasına izin veren Ruslara yönelik bir mesajdır », diye yorumluyor Corriere della Sera.

2011 yılında Libya devletiyle yaptıkları gibi, İsrail’in, ABD, NATO ve Körfez monarşilerinin kendisiyle birlikte yıkmaya çalıştıktan sonra kendisine borçlu olacak bir hükümeti dayatmak üzere egemen bir devlete saldırma « hakkına » olup olmadığını sorgulanmıyor.

Cumartesi ve Pazartesi gerçekleşen İsrail hava saldırılarının, en az dördü çocuk olmak üzere onlarca kişinin ölümüne ve Şam uluslararası havalimanında ağır hasara yol açması karşısında kimse dehşete kapılmıyor. Buna karşın, Hermon Dağında (Golan Tepeleriyle birlikte tamamen İsrail’in işgali altında olan) İsrail’e ait kayak istasyonunun, günübirlik ziyaretçileri hayal kırıklığına uğratacak şekilde, ihtiyaten bir gün boyunca kapatıldığı haberine geniş yer veriliyor.

İsrail’in, İran’ın füzelerine fırlatma üssü görevi gördüğü gerekçesiyle Suriye’ye yönelik hava saldırılarının, Pentagon tarafından planlanan ve sonuçları felakete yol açacak, İran’a karşı geniş ölçekli bir savaş hazırlığı kapsamında olduğu gerçeği karşısında kimse kaygılanmıyor.
ABD’nin İran ile varılan nükleer anlaşmadan –bu karar İsrail tarafından « İran liderliğindeki şer ekseni karşısında Batı’nın teslim olması » şeklinde tanımlanmaktadır– geri çekilme kararı, Genişletilmiş Ortadoğu ile sınırlı kalmayan çok tehlikeli bir durumun ortaya çıkmasına neden olmuştur. Genişletilmiş Ortadoğu’daki tek nükleer güç olan İsrail –İran’a karşı imzalanan Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Anlaşmasını kabul etmeyen–, İran’a yönelmiş 200 nükleer silah bulundurmaktadır (Mart 2015’te eski Dışişleri Bakanı Colin Powell’in altını çizdiği gibi [1]). İsrail, çeşitli nükleer silah taşıyıcıları arasında, Aralık 2017’de faaliyete girdiği açıklanan bir F-35A filosuna da sahiptir.

İsrail, ABD’li Lockheed Martin şirketinin yeni beşinci nesil avcı uçağını satın alan ilk ülke olmakla kalmamış, ama kendi askeri sanayisiyle avcı uçağının geliştirilmesi sürecinde de önemli bir rol oynamaktadır: İsrael Aerospace İndustrie geçtiğimiz Aralık ayında, F-35’leri radarlar karşısında görünmez kılan kanat bileşenlerinin üretimine başladı. İtalyan F-35’lerine de uygulanacak bu teknoloji sayesinde, « İsrail ile Bireysel İşbirliği Programı » kapsamında NATO’nun elektronik sistemiyle bütünleşmiş nükleer güçlerinin saldırı imkanları arttırılmaktadır.

Ama Suriye’de İsrail’in saldırısının yol açtığı kurbanların yanı sıra, Filistinliler arasında Gazze Şeridi’nde İsrail ambargosunun neden olduğu çok daha fazla kurban olduğu gerçeği hakkında da olduğu gibi, bütün bunlarla ilgili olarak da medyalarımızda herhangi bir habere rastlanmayacaktır. Gazze Şeridi’nde, on üç hastaneden altısı, ki Nasser ve Rantissi olmak üzere iki tanesi çocuk hastanesidir, 20 Ocak tarihinde elektrik enerjisi üretecek yakıt sıkıntısı nedeniyle kapılarını kapatmak zorunda kalmıştır (Gazze’de şebeke suyu dağıtımı oldukça seyrektir).

Gazze’deki hastanelerin kasıtlı olarak kapatılmasının kaç kişinin ölümüne neden olacağını bilmiyoruz. Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini’nin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği İsrail ziyaretinde yaptığı « Ortadoğu’da demokrasinin kalesi olan İsrail’in güvenlik içerisinde yaşama hakkını destekleyeceğimi taahhüt ederim » açıklamasına geniş yer veren medyalarımızda, bu konuyla ilgili habere rastlamayacağımız muhakkaktır.

il manifesto, 22 Ocak 2019
Çeviri: Osman Soysal

             
[1] “Powell Acknowledges Israeli Nukes”, Eli Clifton, Lob Log, September 14, 2016

NO WAR NO NATO

https://www.pandoratv.it/category/opinioni/manlio-dinucci-opinioni/

Manlio Dinucci
Coğrafyacı ve jeo-politikçi. Yayınlanan son eserleri:  Laboratorio di geografia, Zanichelli 2014 ; Diario di viaggio, Zanichelli 2017 ; L’arte della guerra / Annali della strategia Usa/Nato 1990-2016, Zambon 2016, Guerra Nucleare. Il Giorno Prima 2017; Diario di guerra Asterios Editores 2018
No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019