GIULIETTO CHIESA

FREE JULIAN ASSANGE

WWIII + S SITE

 

CROATIAN   ENGLISH   GREEK   NEDERLANDS   POLSKI   PORTUGUESE   ROMANIAN  SPANISH  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent

READ MORE

 
 

Thursday, November 14, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- 4 Kasım, Napoli’yi görmek ve ölmek


Napoli’nin ekonomisi, NATO üssüne odaklanmak üzere yavaş yavaş dönüşmektedir. İşe alınan gençler, bölgeden daha çok, Avrupa ortalamasının üç buçuk katının üzerindeki işsizliğin ağır bir şekilde darbe vurduğu İtalya’nın Güneyinden gelmektedirler. Bu askeri tesislerin geliştirilmesine harcanan para zorunlu bir masraf olmamakla birlikte, Güney ekonomisinin ihtiyaç duyduğu bir tutardır.

 | ROMA (İTALYA)  

JPEG - 85.5 kb
4Kasım’da [1], Silahlı Kuvvetler gününün odağında Roma değil Napoli vardı. Caracciolo sahilindeki resmigeçide 5 tabur katıldı.
Ancak asıl dikkat çeken, beş gün boyunca özellikle genç ve çocukların ilgi odağı olan, Piazza del Plebiscito’daki silahlı kuvvetler sergi alanı oldu. Ziyaretçiler bir avcı bombardıman uçağına binme, uçuş simülatörü ile bir helikopter kullanma, bir Predator insansız hava aracına hayran kalma, bir tanka girme, askeri eğitmenlerle talim yapma, ardından da limana gidip bir amfibi taarruz gemisini ve iki firkateyni (FREMM) gezme imkanı buldular. Bu, askere alma gibi belirli bir amaç için kurgulanmış büyük bir « savaş fuarı » idi.

Askerlik için başvuran gençlerin % 70’i, özellikle % 15,2’lik AB ortalamasına göre genç işsizliğinin % 53,6 oranına vardığı Mezzogiorno’da yaşamaktadır. Onlara « güvenli » bir iş sunan tek kurum ordudur.
Ancak seçmelerden sonra, askere alınanların sayısının ihtiyacın altında olduğu ortaya çıktı. Silahlı kuvvetler daha fazla personele ihtiyacı vardır, çünkü Doğu Avrupa’dan Balkanlara, Afrika’dan Ortadoğu ve Asya’ya 22 ülkede 35 operasyon yürütmektedir. Bunlar, özellikle ABD komutası altındaki NATO’nun, İtalya’nın aktif katılımıyla ülkeleri ve bölgeleri topyekun yıktığı savaşları tetiklediği « barış görevleri »dir.
Bunun için yeterli silahlı kuvvetleri ve silahları –4 Kasım’da RAi tarafından gösterilen, NATO tarafından İzlanda’da konuşlandırılan İtalyan F-35’leri gibi– sağlamak için İtalya’da, halkın parasıyla, yılda yaklaşık 25 milyar Euro harcanmaktadır. 2018 yılında, İtalya’nın askeri harcaması, dünya sıralamasında 13ncülükten 11nciliğe yükselse de, ABD ve NATO, Rusya’ya karşı gerginliğin tırmanması nedeniyle daha da arttırılması için baskı yapmaktadır.
Geçtiğimiz Haziran ayında Conte hükümeti askeri harcamaya eklenmek üzere, 7,2 milyar Euro’yu « serbest bıraktı ». Ekim ayında, Başbakanın NATO Genel Sekreteri ile görüşmesinde II. Conte hükümeti, askeri harcamayı 2020 yılından itibaren yaklaşık 7 milyar Euro kadar arttırma taahhüdünde bulundu (La Stampa, 11 Ekim 2019). Böylece, günde yaklaşık 70 milyon Euro’luk bir askeri harcamadan yaklaşık 87 milyon Euro’ya doğru gidiyoruz. Bu para, başta genç işsizliğini azaltmak için Campania gibi bölgelerde üretime yönelik temel yatırımlardan kesilen halkın parasıdır.
Napoli’ye yapılan « yatırımlar » ise çok daha farklıdır. Şehir, ABD ve NATO’nun en önemli komutanlıklarından bazılarının merkezi olarak giderek önem kazanan bir rol üstlendi.
Napoli-Capodichino’da, aynı zamanda ABD’nin Afrika’daki Deniz Kuvvetleri’ne ve ana karargahı Lago Patria’da (Napoli) bulanan Müttefik Müşterek Komutanlığı’na (JFC) komuta eden bir ABD’li amiralin emri altındaki ABD’nin Avrupa’daki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı merkezi yer almaktadır. JFC Napoli iki yılda bir, yine bir ABD generali ve « bu bölgenin ötesindeki » Avrupa Müttefik Yüksek Komutanı’nın « sorumluluk bölgesi » içerisinde gerçekleştirilen askeri operasyonlar için bir ortak güç olan, NATO’nun karşı saldırı gücünün komutasını üstlenmektedir.
Lago Patria’daki ana karargahta, 2017 yılından beri, Ortadoğu ve Afrika’ya odaklı istihbarat yani casusluk merkezi, NATO Güney stratejin yönelim dağıtım merkezi görevdedir.
ABD’li Koramiral Lisa Franchetti’nin verdiği bilgiye göre, Napoli’deki komutanlığa, « Kuzey Kutbundan Güney Kutbuna kadar » faaliyet yürüten Gaeta’da üslü Altıncı Filo da bağlıdır.
İşte, Cumhurbaşkanı Mattarella’nın 4 Kasım mesajında « en zayıfları ve mazlumları ve insan haklarını korumak için uluslararası bağlamda barışın teminatı yolunda özgürce katkıda bulunmayı tercih ettiğimiz bir ittifak » olan NATO kapsamında Napoli’ye biçilen rol budur.
Çeviri
Osman Soysal
[1] 4 Kasım, 1919’da, Birinci Dünya Savaşı’nın (İtalya’da 1915-1918 arasında) İtalya mütarekesi sırasında kutlanmaya başlanan, Ulusal Birlik ve Silahlı Kuvvetler günüdür. Yazıişlerinin notu.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019