GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Thursday, April 23, 2020

TUR -- Manlio Dinucci -- Demokrasiye sosyal mesafe

Demokrasiye sosyal mesafe

Covid-19 salgını, normal zamanlarda demokrasilerin reddedeceği bireysel dijital izleme sistemlerinin dayatılması için fırsat sunmaktadır. Bu bilim kurgu değildir ve hızla gerçeğe dönüşebilir.
 | ŞAM (SURİYE)  
JPEG - 39 kb
« Sosyal mesafe birkaç haftadan çok daha uzun süre kalmak üzere burada. Yaşam tarzımızı sonsuza kadar değiştireceği kesin »: ABD’nin en prestijli üniversitelerinden biri olan Massachusetts İnstitute of Technology’den araştırmacılar bu açıklamayı yaptı [1].

Araştırmacılar, sosyal mesafenin sabit bir ilke haline gelmesi ve Covid-19 nedeniyle hastaneleri yoğun bakım servislerine kaldırılan kişilerin sayısına bağlı olarak gevşetilmesi ya da yoğunlaştırılması gerektiğini belirten, İmperial College London’daki araştırmacılar tarafından sunulan rapordan söz etmektedirler. Bu araştırmacılar ve diğerleri tarafından geliştirilen model sadece koronavirüse karşı alınacak önlemlerle ile ilgili değildir. Daha şimdiden hükümetlerin yasalarla dayatacakları prosedür ve araçların hazırlandığı gerçek bir sosyal model haline gelmektedir.
Bugüne kadar rakip olan ABD’nin iki bilişim devi Apple ve Google, virüs bulaşmış bir kişinin yaklaşması durumunda kullanıcıları uyaran bir « temas izleme » programını, dünya çapında milyarlarca iPhone ve Android telefonun işletim sistemlerine yüklemek için güçlerini birleştirdiler. İki şirket programın « kullanıcıların şeffaflığına ve gizliliğine saygı göstereceğini » taahhüt etmektedir.
Daha da etkili bir izleme sistemi, Microsoft’un kurucusu ve Forbes dergisine göre dünyanın ikinci en büyük zengini Bill Gates tarafından kurulan Bill ve Melinda Gates Foundation’ın desteklediği iki ABD üniversitesi, Rice University ve MİT’nin üzerinde çalıştığı « dijital sertifikalar »dır. Gates, toplumsal mesafeyi koruyarak üretim faaliyetlerine nasıl devam edebileceğini kendisine soran bir girişimciye yanıt olarak kamuoyuna şu açıklamayı yaptı:
"Son olarak, kimin iyileştiğini veya yakın zamanda test edildiğini ya da aşımız olduğunda kimin aşı olduğunu gösteren dijital sertifikalarımız olacak" [2].
Gates’in sözünü ettiği dijital sertifika mevcut elektronik sağlık kartı değildir. Rice University Aralık 2019’da aşı ile birlikte vücuda enjekte edilen bakır bazlı kuantum noktaları buluşunu « kişiselleştirilmiş bir akıllı telefonla okunabilen bir barkod dövmesi gibi bir şey haline geldiğini » açıkladı [3].
Aynı teknoloji Massachusetts İnstitute of Technology tarafından geliştirilmiştir [4].
Bu teknolojinin icadı, bunu özellikle gelişmekte olan ülkelerde çocuk aşılarında kullanmak istediğini söyleyen Gates Vakfı tarafından sipariş ve finanse edildi. Bu yöntem, koronavirüse karşı dünya çapında bir aşılamada da kullanılabilir.
İşte bize daha önce duyurulan geleceğin « yaşam tarzı » budur: her zaman yürürlükte olacak değişken düzenekli bir sosyal mesafelendirme, cep telefonumuzun çaldığı bir sinyal ile sürekli olarak virüs bulaşmış bir kişinin bize yaklaşması korkusu, vücudumuza yerleştirilen « barkod » ile kesintisiz denetim. Bu, özünde, insan « hedeflerin » takip edilebileceği ve vurulabileceği askeri sistemlerin bir uzantısı olacaktır.
Kaynağı ne olursa olsun, Koronavirüs tehlikesinin boyutunu ve yayılımını engellemek için alınacak önlemleri küçümsemeden, yaşam tarzımızın ne olacağının kararının MİT ve Gates Vakfının bilim insanlarının ellerine terk edemeyiz. Ve sorular sorarak, düşünmekten de vazgeçemeyiz. Örneğin: Avrupa’da koronavirüs’ten ölenlerin sayısının şu anda neredeyse 97.000 olması çok ciddi bir durumdur, ancak bununla orantılı olarak, European Environment Agency’nin resmi verilerine göre [5] her yıl 400.000’den fazla insanın erken ölümüne yol açan ince partikül maddelere karşı acaba hangi önlemleri almalıyız?
Çeviri
Osman Soysal
[1] “We’re not going back to normal”, MIT Tenchnology Review, March 17, 2020
[2] “31 questions and answers about COVID-19”, The Blog of Bill Gates, March 19, 2020
[3] “Quantum-dot tattoos hold vaccination record”, Mike Williams, Rice University, December 18, 2019.
[4] “Invisible Ink Could Reveal whether Kids Have Been Vaccinated”, Scientific American, December 19, 2019.
[5] “Air quality in Europe — 2019 Report”, European Environment Agency.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019