GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Monday, April 27, 2020

TUR -- Manlio Dinucci -- Guilietto Chiesa, sonuna kadar hep ön safta

İtalyan gazeteci ve siyasetçi Guilietto Chiesa yaşamını yitirdi. World Political Forum ve Valdai İnternational Discussion Club üyesiydi. 2002 yılından bu yana Voltaire İletişim Ağı ve Axis for Peace konferansı çalışmalarına faal olarak katılıyordu.
 | ROMA (İTALYA)  
JPEG - 47.6 kb
Giulietto Chiesa, Kurtuluş ve İkinci Dünya Savaşı’nın 75. Yıldönümü dolayısıyla 25 Nisan tarihinde düzenlenen uluslararası Savaş virüsünden kurtulalım konferansını sonuçlandırmasından birkaç saat sonra yaşamını yitirdi. Kurucularından olduğu Comitato No Guerra No Nato tarafından ve Profesör Michel Chossudovsky tarafından yönetilen Küreselleşme Araştırma Merkezi, Global Research (Kanada) tarafından düzenlenen bu konferans video canlı yayın yöntemiyle gerçekleştirildi.

İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinden, Amerika Birleşik Devletleri’nden Rusya’ya, Kanada’dan Avustralya’ya kadar çok sayıda konuşmacı, savaşın 1945’ten bugüne hiç bitmemesinin altında yatan nedenleri değerlendirdi: İkinci Dünya Savaşı’nı Soğuk Savaş, ardından peşi sıra bir dizi savaş ve nükleer çatışma riskini artıran Soğuk Savaş’a benzer bir duruma geri dönüş süreci izledi.
Ekonomistler Michel Chossudovsky (Kanada), Peter Koenig (İsviçre) ve Guido Grossi (İtalya), ulusal ekonomilere el koymak için büyük ekonomik ve finansal güçlerin koronavirüs krizini nasıl kullandıklarını ve bu planı engellemek için ne yapmamız gerektiğini anlattı.
David Swanson (World Beyond War Yöneticisi, ABD), ekonomist Tim Anderson (Avustralya), foto muhabiri Giorgio Bianchi ve tarihçi Franco Cardini, aynı büyük güçlerin çıkarlarına hizmet eden, geçmiş ve bugünkü savaşlardan söz ettiler.
Siyasi-askeri konuların uzmanı Vladimir Kozin (Rusya), denemeci Diana Johnstone (ABD), Nükleer Silahsızlanma Kampanyası sekreteri Kate Hudson (Birleşik Krallık) felakete yol açacak bir nükleer çatışma olasılığını artıran mekanizmaları inceledi.
Julian Assange’ın babası John Shipton (Avustralya) ve US Army’sinde eski albay Ann Wright (ABD), ömür boyu hapis ya da ölüm cezasına çarptırılmasının beklendiği ABD’ye iade edilmesi beklenen, Londra’da tutuklu Wikileaks kurucusu gazeteci Julian Assange’ın trajik durumunu aktardı.
Giulietto Chiesa konuşmasında aynı konu üzerinde odaklandı. Konuşmasından bazı bölümler:
« Julian Assange’ın ortadan kaldırılmak istenmesi gerçeği, bizlerin de, ülkemizde ve dünyada neler olduğunu anlamamız engellenip karanlıkta bırakılarak, süngüden geçirileceğimiz, tehdit edileceğimiz anlamına gelmektedir. Bu gelecek değil, şimdiki zamanın sorunudur. İtalya’da hükümet, resmi olandan farklı olan tüm haberleri ortadan kaldırmakla resmi olarak görevlendirilmiş bir sansür ekibi örgütlemektedir. Bu açıkça devlet sansürüdür, başka bir şey değil. Devletin televizyon kanalı RAİ de, ekranları işgal eden gündelik yalanlarının izlerini silmek üzere, « fake news »lere karşı bir görev gücü oluşturmaktadır. Ve sonra, daha da kötüsü, sahte haber avcılarından çok daha güçlü çok uzaklardaki gizemli mahkemeler vardır: bilgiyi manipüle eden ve gizli algoritmaları ve makyajları ile itirazsız sansürleyen Google ve Facebook. Daha şimdiden haklarımızı gasp eden yeni mahkemelerle kuşatılmış durumdayız.
İtalyan Anayasası’nın 21. maddesini hatırlıyor musunuz? « Herkesin kendi düşüncelerini özgürce ifade etme hakkı vardır » demektedir. Ancak 60 milyon İtalyan, iktidarın 7 televizyon kanalından bangır bangır bağıran tek bir megafonu dinlemek zorundadır. İşte Julian Assange bu yüzden çok geç olmadan uyanmamız için bir simge, bir bayrak, bir isyan davetidir.
Sahip olduğumuz, azımsanmaması gereken ancak tek bir ses halinde konuşmayı becerememek ve bölünmüşlük gibi temel bir kusura sahip olan güçlerimizi birleştirmemiz önemlidir. Bilgiye susamış yurttaşlara seslenen bir araca ihtiyacımız vardır ».
Bunlar Giulietto Chiesa’nın son sözleridir. Canlı yayından hemen sonra, konferansın görüntülerinin « içeriği You Tube Topluluğu tarafından halkın bir kesimini hedef alan veya rahatsız edici olarak tanımlandığı için » engellenmesi, onun söylediklerini bir kez daha teyit etmiştir.
Çeviri
Osman Soysal

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019