GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Friday, June 22, 2018

TUR -- Manlio Dinucci -- « Genişletilmiş Akdeniz »’de ölüm turu


« Genişletilmiş Akdeniz »’de ölüm turu

Akdeniz’de garip bir trafik yaşanıyor: bir yanda Afrika ve Ortadoğu’ya yönelik silahlar, diğer yandan bu silahların kurbanı olan mülteciler. Avrupalı siyasi yetkililer ilginç bir şekilde söz konusu göçlerin asıl nedenini görmezden gelmeyi tercih ediyor.

 | ROMA (İTALYA)  

JPEG - 33.3 kb
Akdeniz üzerinden Güneyden Kuzeye yönelik göçmen akınına odaklanan siyasi-medyatik projektörler, diğer akınları gölgede bırakmaktadır: Akdeniz üzerinden Kuzeyden Güneye askeri güç ve silah akınları. Ya da daha doğrusu, ABD/NATO stratejisi kapsamında Atlantik’ten Karadeniz’e ve Güneyde Basra Körfezi ve Hint Okyanusuna kadar uzanan saha, yani « Genişletilmiş Akdeniz » üzerinden.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Roma’da gerçekleştirdiği görüşme sırasında Başbakan Giuseppe Conte, « Akdeniz’den Ortadoğu’ya uzanan istikrarsızlık kuşağı »nın tehdidi altında olan « genişletilmiş Akdeniz’in Avrupa güvenliği için taşıdığı merkezi önemin » altını çizdi. Bölgenin, Conte’nin « ulusal ve uluslararası güvenliğin temeli » olarak tanımladığı ABD komutanlığı altındaki ittifak olan NATO için önemi buradan geliyor.
Temel olarak « istikrarsızlık kuşağına » neden olan, Irak’a karşı iki savaş, Yugoslav ve Libya devletlerini yıkan diğer iki savaş ve Suriye devletini yıkmayı hedefleyen ADB/NATO stratejisidir. Bütün bu savaşlara katılan İtalya, Conte’ye göre « İttifakın Güney kanadının güvenliği ve istikrarı için kilit rol oynamaktadır ».
Hangi şekilde mi? Bunu kolayca anlabiliyoruz, çünkü medyalar tarafından gizleniyor. 42 sığınmacıyı (Aquarius’tekilerden farklı olarak Sicilya’ya çıkmalarına izin verilen) denizden toplayan US Navy’nin Trenton gemisi, Sicilya’da Akdeniz’de insani faaliyetler yürütmek için konuşlu değildir: birkaç saat içerisinde Kuzey Afrika kıyılarına 400 asker ve araçlarından oluşan bir sefer gücünü çıkarma yeteneğine sahip hızlı bir birim söz konusudur. Sigonella’dan (Sicilya) havalanan ABD’ye ait silah insansız hava araçları Libya’daki hedefleri vururken, ABD’li Özel Kuvvetler, Libya’da müttefik orduların oluşumlarını eğitmek ve idare etmek için harekat yürütmektedirler. Stoltenberg, yakın zamanda NATO’ya ait insansız hava araçlarının da Sigonella’dan harekat yürüteceğini duyurdu. Bunlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Sahel ve Sahra altı Afrika’sındaki askeri harekatlar için istihbarat merkezi olan « Güney için NATO Stratejik yönetim merkezi »’ne katılacaklardır.
Temmuz ayında NATO Birleşik Kuvvet Komutanlığı nezdinde (JFC Napoli), aynı zamanda Avrupa’daki ABD deniz kuvvetlerine (Napoli-Capodichino’daki ana karargahlarıyla ve Gaeta’da konuşu Altıncı Filo ile) ve Afrika’daki ABD deniz kuvvetlerine de komuta eden bir ABD’li amiralin emirleri altında –halen James Foggo– operasyonel hale gelecek olan merkezin ana karargahı Lago Patria’da bulunmaktadır. Bu güçlere bundan iki ay önce muhrip grubuyla birlikte Akdeniz’e giriş yapan Harry Truman uçak gemisi de katıldı.
10 Haziran’da medyanın ilgisi Aquarius üzerinde yoğunlaşırken, 8 000 askeri, 90 avcı uçak ve 1 000’den fazla füzeyle donanmış ABD filosu, Suriye ve Irak’ı vurmaya hazır halde Doğu Akdeniz’de konuşlanmıştı. Aynı günlerde, 12-13 Haziran’da Livorno’ya uğrayan ABD’nin askerileştirilmiş gemilerinden biri olan Liberty Pride, 12 güvertesine ABD’ye ait Camp Darby (Pisa) üssünden gelen ve Suriye ve Yemen’deki savaşlara yönelik aylık olarak Ürdün ve Suudi Arabistan’a gönderilen bir başka silah kargosunu yüklendi.
Yeni sömürgeci sömürü mekanizmalarıyla halkların yoksullaşması ve yurtlarını terk etmelerine neden olan savaşlar bu şekilde beslenmektedir. Bunun sonucu olarak, yeni kurbanlar ve kölelik biçimlerinin ortaya çıkmasına neden olan dramatik koşullar altındaki göçmen akınının artışına neden olmaktadır. Başkan Trump sadece Matteo Salvini değil ama Başbakanı « olağanüstü » olarak nitelenen İtalyan hükümetinin tamamı tarafından kararlaştırılan önlemlere göndermede bulunarak « göç konusunda sert olmak artık masraflı hale geldi » yorumunda bulunuyor.
Hükümet programında İtalya’nın « ayrıcalıklı müttefiki » olarak tanımlanan ABD tarafından yapılan doğru bir itiraftır bu.
Çeviri
Osman Soysal
Bu makale yaratıcı ortakların lisansı altındadır
Voltaire İletişim Ağı’nın makalelerini kaynak belirtmek ve ticari hedefler gütmeme koşuluyla, makalenin içeriğini değiştirmeden serbestçe çoğaltabilirsiniz (Lisans CC BY-NC-ND)

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019