GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Thursday, April 4, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- NATO’nun 70 (patlayıcı) mumu


Resultado de imagem para Pictures of the 70 anniversary of NATO
NATO’nun 70 (patlayıcı) mumu
yazan Manlio Dinucci
                                                      PORTUGUÊS  ROMÎNA


NATO’nun 70nci kuruluş yıldönümü, İttifakın 29 Dışişleri Bakanının katılımıyla 4 Nisan’da Washington’da kutlanacak; en üst düzeydeki devlet ve hükümet başkanlarınınkinin yerine, daha düşük tonda bir Kuzey Atlantik Konseyidir bu. Özellikle çoğunluğu askeri harcamalarını Washington’un istediği düzeye yükseltmeyi geciktirdiği için, müttefiklerinden pek de memnun olmayan Başkan Trump böyle olmasını istedi.
Toplantıya, ABD’ye verdiği hizmetlerden ötürü Kuzey Atlantik Konseyinin görev süresini iki yıllığına yenilediği NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg başkanlık edecek.
Stoltenberg’in Washington ziyaret takvimi, İttifakı kimin yönettiğini teyit etmek üzere, özenli bir yönetim temelinde düzenlendi. 2 Nisan’da, NATO Genel Sekreteri Başkan Trump tarafından Beyaz Saray’da kabul edilecek. 3 Nisan’da, Kongre’de bir araya gelecek Temsilciler Odası ve Senato üyelerine yönelik bir konuşma yapacak ve Dışişleri Bakanı Michael Pompeo tarafından kabul edilecek. Ardından, Kuzey Atlantik Konseyinin 4 Nisan’daki toplantısına başkanlık edecek. Aynı Kuzey Atlantik Konseyi, kısa süre önce U.S. Air Force’tan General Tod Wolters’in, U.S. Army’den General Scaparotti’nin yerine, Avrupa Müttefik Yüksek Komutanı atanmasını onayladı.
70 yıldan beri gelenek olduğu üzere, Avrupa Müttefik Yüksek Komutanı, hala ABD başkanı tarafından atanan bir ABD generalidir. NATO Yüksek Komutanı olan general aynı zamanda ABD’nin Avrupa Komutanlığı’nın (EuCom) da komutanıdır ki NATO, bu şekilde fiilen ABD başkanının başında yer aldığı komuta zincirinin bir parçası durumundadır.
Şimdilik General Wolter’in « önceliklerinin » ne olacağını bilmiyoruz, ama General Scaparotti’den farklı olmayacakları kesindir: her şeyden önce « ABD’nin çıkarlarını korumak ve birleşik ve barış içerisinde bir Avrupa’yı desteklemek », ki bu sonuncusu, ABD komutası altındaki NATO’nun Yugoslavya Federasyonu’nu yıktığı savaşın üzerinden geçen yirmi yıldan sonra kulağa fazlasıyla garip gelmektedir.
Bugün önceliğimiz –diye açıklıyor General Scaparotti– ABD ve NATO güçlerine « Rus saldırısı » karşısında hızla mevzilenme imkanı vermek üzere Avrupa’daki altyapıların geliştirilmesi ve bütünleşik hale getirilmesidir. ABD’nin, Sovyetler Birliği ile bir nükleer çatışmada Avrupa’yı ön cephe hattı olarak kullanarak, müttefiklerini egemenliği altında tuttuğu Soğuk Savaş’tan, temel olarak aynı amaçları güderek ABD tarafından kışkırtılan Rusya ile bugünkü karşılaşmasına kadar, ABD komutası altındaki NATO, yetmiş yıldan beri savaştan savaşa yoluna devam etmektedir.

Aşağıdaki etkinlikte bu senaryodan söz edeceğiz:
ULUSLARARASI SEMPOZYUM
« NATO’nun 70 yılı: Hangi tarihi bilanço?
Sava
ştan çıkmak, hemen şimdi! »
7 Nisan Pazar günü Floransa’da (Cinema Teatro Odeon, Piazza Strozzi, 10.15-18.00

Yuvarlak masa toplantı temaları: 

- Yugoslavya: 20 yıl önce, yeni NATO’nun kurucu sava
şı.
- NATO’nun Doğu ve Güney’deki iki cephesi. 
- Nükleer savaşın ön cephe hattında Avrupa. 
- Barış kültürü mü, savaş kültürü mü?
Konuşmacılar:
Global Research Müdürü, M.
Şosudovski (Kanada); Dışişleri Bakanlığı Siyasi-Askeri Uzmanı, V. Kozin (Rusya); Belgrad Forumu Başkanı, Ž. Jovanović (Sırbistan); deneme yazarı, D. Johnstone (ABD); köşe yazarı, P. Craig Roberts (ABD). İtalyan konuşmacılar arasında: A. Zanotelli, G. Strada, F. Cardini, F. Mini, G. Chiesa, A. Negri, T. Di Francesco, M. Dinucci.
Sempozyuma katılım (giriş serbesttir) için adınızı ve adresinizi G. Padovano’ya iletmeniz yeterlidir: Elektronik posta: giuseppepadovano.gp@gmail.com / Cep telefonu 393 998 3462.
Çeviri
Osman Soysal


No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019