GIULIETTO CHIESA

WWIII

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff, May 27, 2021

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

         Read More

BRUTALITY

BRUTALITY IN ACTION

AND NO ONE REACTS AGAINST AND OPPOSES IT!!!....

BRUTALIDADE EM ACÇÃO

E NINGUÉM REAJE CONTRA ELA E SE OPÕE!!!...

https://twitter.com/backtolife_2023/status/1589485984361873408?s=20&t=7vdffgzpUFi2yeU4FxCHng

 FREE JULIAN ASSANGE

Saturday, May 25, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- Rand Corp: Rusya nasıl yere yıkılır?


Red Square, Moscow

Rand Corp: Rusya nasıl yere yıkılır?
yazan Manlio Dinucci

Dengesini bozmak ve onu yere yıkmak için rakibi aşırı gerilmeye zorlamak: bu bir judo hamlesi değil ama binlerce uzmandan oluşan personeliyle, kendini ABD ve müttefiklerinin yöneticileri için en güvenilir küresel istihbarat ve siyasi analiz kaynağı olarak sunan, ABD’nin en etkili düşünce kuruluşu Rand Corporation tarafından Rusyaya karşı geliştirilen plandır.
Rand Corp, stratejik cepheleşmede Sovyetler Birliğini kendi ekonomik kaynaklarını harcamayan zorlayarak ABDnin Soğuk Savaştan galip çıkmasını sağlayan uzun vadeli stratejinin geliştirilmesine sunduğu katkıyla övünmektedir. Rand tarafından yayınlanan Overextending and Unbalancing Russia (Rusyanın aşırı germek ve dengesizleştirmek) adlı yeni plan bu örnekten esinlenmektedir [1]. Kuruluşun analistlerine göre Rusya, bazı temel alanlarda ABDnin güçlü rakibi olmayı sürdürmektedir. Bunun için ABD, müttefikleriyle birlikte Rusya’nın kırılganlıklarından istifade eden uzun vadeli bir bütünsel strateji izlemelidir. Böylece, her birinin ABD açısından başarı, kar, maliyet ve risk olasılıklarına işaret ederek, Rusyayı dengesizleşmeye zorlamak üzere kullanılacak çeşitli imkanları inceleyeceğiz.
Rand’ın analistleri, yaptırımların ağırlaştırılması ve ABDnin enerji ihracatını arttırmasıyla gelirleri azaltılabilecek petrol ve gaz ihracatına aşırı bağımlılığı nedeniyle, Rusyanın en büyük kırılganlığının ekonomisi olduğuna inanmaktadırlar. Yerine deniz yoluyla başka ülkelerden deniz yoluyla nakledilen sıvılaştırılmış doğal gaz kullanılarak, Avrupanın Rus doğalgazı ithalatını azaltmasının sağlanması söz konusudur.
Zaman içerisinde Rusya’nın ekonomisine zarar vermenin bir başka yolu da, başta yüksek eğitim düzeyine sahip Rus gençleri olmak üzere, nitelikli personelin göçünü teşvik etmektir. İdeoloji ve haber alanında, iç karışıklıklar teşvik edilmeli ve eş zamanlı olarak, uluslararası toplantılardan dışlayarak ve düzenlediği uluslararası spor etkinliklerini boykot ederek, Rusyanın ülke dışındaki imajını yıkmak gerekmektedir.
Jeopolitik alanda, Ukrayna’nın silahlandırılması, ABD’ye Rusya’nın en büyük dış kırılganlığından yararlanma imkanı tanımaktadır, ancak üstün geleceği bir büyük çatışmaya varmadan, onu baskı altında tutmak için bunun ölçülü bir şekilde yapılması gerekir.
ABD askeri alanda, Rusya karşıtı bir işlevle NATOnun Avrupalı ülkelerinin kara güçlerinin arttırılmasıyla, düşük maliyet ve riskle yüksek yararlar sağlayabilir. ABD, özellikle Rusyaya karşı stratejik bombardıman uçakları ve uzun menzilli taarruz füzeleriyle, hafifletilmiş risklerle büyük olasılıkla başarı ve büyük kazançlar elde edebilir.
İNF anlaşmasından çıkmak ve Avrupada Rusyayı hedef alan yeni orta menzilli nükleer füzeler konuşlandırmak, yüksek başarı olasılığı sağlasa da, aynı zamanda büyük riskler de içermektedir.
Rand’ın analistleri, istenen etkiyi elde etmek için her bir seçeneğin ayar edilmesiyle, ABD ile karşı karşıya gelişinde sonuçta en büyük bedeli Rusya’nın ödeyeceği, ancak ABDnin de onları başka hedeflere yöneltmek üzere büyük kaynaklar ayırması gerekeceği sonucuna varmaktadır. Böylece, sosyal harcamalar aleyhine, ABD/NATO askeri harcamalarının güçlü bir şekilde arttırılacağını şimdiden duyurmaktadırlar.
Derin devletin, yani sadece ABD’nin değil ama tüm Batı’nın stratejik tercihlerini belirleyen, ekonomik, mali ve askeri oligarşilerinin elinde olan gerçek iktidarın yeraltı merkezinin, en etkili düşünce kuruluşu Rand Corporationun bizim için öngördüğü gelecek budur.
Planın öngördüğü « seçenekler », aslında fedakarlık ve risk bakımından bedelini
il manifesto, 21 Mayis 2019
Çeviri
Osman Soysal
[1Overextending and Unbalancing Russia. Assessing the Impact of Cost-Imposing Options, by James Dobbins, Raphael S. Cohen, Nathan Chandler, Bryan Frederick, Edward Geist, Paul DeLuca, Forrest E. Morgan, Howard J. Shatz, Brent Williams, Rand Corporation, May 2019.


DECLARATION OF FLORENCE

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019