GIULIETTO CHIESA

WWIII

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff, May 27, 2021

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

         Read More

BRUTALITY

BRUTALITY IN ACTION

AND NO ONE REACTS AGAINST AND OPPOSES IT!!!....

BRUTALIDADE EM ACÇÃO

E NINGUÉM REAJE CONTRA ELA E SE OPÕE!!!...

https://twitter.com/backtolife_2023/status/1589485984361873408?s=20&t=7vdffgzpUFi2yeU4FxCHng

 



Wednesday, May 29, 2019

TUR -- Manlio Dinucci --Yeni Haçlıların hücum gemisi


Yeni Haçlıların hücum gemisi
yazan Manlio Dinucci

25 Mayıs 2019’da, Castellammare di Stabia (Napoli) tersanelerinde Fincantieri tarafından üretilen Trieste gemisi, Devlet Başkanı Sergio Mattarella, Savunma Baanı Elisabetta Trenta, Ekonomik Kalkınma Bakanı Luigi Di Maio ve üst düzey askeri yetkililer huzurunda suya indirildi.
Bu gemi, Trenta tarafından « ülkenin teknolojik inovasyon yeteneğinin mükemmel sentezi » olarak tanımlanan, İtalya donanmasının çok amaçlı ve çok işlevli bir amfibi birimidir. 214 metre uzunluğunda ve 25 deniz mili (46 km/saat) hızındaki gemi, helikopterlerin, kısa kalkışlı F-35B avcı ve dikey kalkışlı ve konfigürasyonu değiştirilebilen V-22 Osprey uçaklarının kalkışı için 230 metre uzunluğunda bir güverteye sahiptir. 1 200 metre karelik garaj güvertesinde zırhlı araçlar taşıyabilmektedir. Gemide NATOnun en modern amfibi araçlarıyla harekat düzenleme imkanı sunan, 50 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde bir dahili rampa mevcuttur.
Teknik açıdan, « kriz bölgelerinde, deniz kuvvetlerinin çıkarma gücünü ve denizde, ulusal savunmanın planlama yeteneğini yansıtmaya ve desteklemeye » yönelik bir gemidir. Pratik açıdan, bir ülkenin kıyılarına yaklaşarak, bomba ve füzelerle donanmış avcı uçakları ve helikopterle ona hücum eden, ardından helikopter ve çıkarma araçlarıyla ağır silahlarıyla birlikte, taşıdığı 600 kişilik bir taburla işgal eden, bir amfibi hücum gemisidir. Başka deyişle, savunmaya yönelik değil ama ABD/NATOnun uzun mesafeli « güç yansıtması » kapsamında yürütülen savaş harekatlarında hücum için tasarlanmış bir silah sistemidir.
Trieste’nin yapım kararı, 2014 yılında, onu özellikle « insani yardım faaliyetlerine » yönelik bir askeri gemi olarak sunan Renzi hükümeti tarafından alınmıştır.
Geminin, Savunma değil de Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından karşılanacak olan bedeli, Trieste dışında 9 başka geminin daha yapımı için 5 427 milyon Euroluk bir finansman kapsamında, 844 milyon Euro olarak belirlenmişti. Bu gemiler arasında, « gizlilik gerektiren harekatlar bağlamında », yani gizli muharebe harekatlarında, özel kuvvetlere devriye görevi görmek üzere çok yüksek hıza sahip iki deniz birimi de mevcuttur.
Geminin denize indirilmesi sırasında, Trieste’nin bedeli 1 100 milyon Euro, yani öngörülen harcamadan 250 milyon daha fazla olarak açıklandı. Geminin yapımı tamamlandığında bedel çok daha yüksek olacaktır, çünkü buna geminin önümüzdeki yıllarda sahip olacağı diğer silahlar ve elektronik sistemlerin yanı sıra, gemiye yüklenecek F-35B avcı uçaklarının ve helikopterlerininki de eklenecektir.
Savunma Bakanı, askeri alandaki teknolojik inovasyonun « finansman kararlılığı ile desteklemesi » gerektiğinin altını çizdi. Yani bugün Luigi Di Maio yönetiminde olan Ekonomik Kalkınma Bakanlığı dahil olmak üzere, kamu parasıyla daimi ve artan finansmanlarla. Deniz indirme töreninde, Bakan işçilere başka yatırımların da gerçekleşeceği müjdesini verdi: gerçekten de daha inşa edilecek başka gemiler de vardır.
Silahlı Kuvvetlerin Piskoposu Monsenyör Santo Marcianò, işçilerin geminin pruvasına, Papa Wojtyla ve Aziz Pioya bağlılıklarının göstergesi olan kutsal resimlerden oluşan büyük bir haç çizmelerini yüceltince, denize indirme töreni farklı bir anlam kazandı. Monsenyör Marcianò, « gemiye yerleştirdikleri harika işaret » için kutsadığı ve teşekkür ettiği işçilerin dile getirdiği « inancın gücüne » övgüler düzdü.
Böylece, Haçlılar ve sömürgeci fetihler dönemindeki gibi hac ile kutsanmış, üretime yönelik yatırımlarımızdan ve sosyal harcamalarımızdan kesilen paralarımızla Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından ödenen, ülkemizin inovasyon yeteneğine örnek gösterilen büyük savaş gemisi denize indirilmiş oldu.
Çeviri 


Kaynak 



DECLARATION OF FLORENCE




No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português




Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP




Before the Presidential Address to the Federal Assembly.



The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html




TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos Açores



Subtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019