GIULIETTO CHIESA

WWIII

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff, May 27, 2021

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

         Read More

BRUTALITY

BRUTALITY IN ACTION

AND NO ONE REACTS AGAINST AND OPPOSES IT!!!....

BRUTALIDADE EM ACÇÃO

E NINGUÉM REAJE CONTRA ELA E SE OPÕE!!!...

https://twitter.com/backtolife_2023/status/1589485984361873408?s=20&t=7vdffgzpUFi2yeU4FxCHng

 



Saturday, October 12, 2019

TUR-- Manlio Dinucci -- F-35’ler Pompeo’nun Roma’daki gizli gündemindeydi


Resmi olarak bu konuya çok önem atfedilmese de, F-35’lerin satışı Mike Pompeo’nun İtalya seyahatinin gündemindeydi. Aynı şekilde, Vatikan ziyareti de sadece dini konularla ilgili görünse de gerçekte Papalık makamının Çin, Küba, İran ve Suriye’ye karşı harekete geçirilmesini hedefliyordu.

 | ROMA (İTALYA)  

JPEG - 47 kb
Mike Pompeo, 1 Ekim 2019’da Vatikan’daki sempozyumda « özgür toplumlarda insanlık onuru ve inanç » başlıklı bir bildiri sunarken.
Hayalet (stealth) F-35 avcı uçağı kendini sadece radarda değil, ama politikada da görünmez kılıyor: ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Roma’daki görüşmelerine ilişkin basın bültenlerinde, buna ilişkin tek satır göremiyoruz. Öte yandan Corriere della Sera, Pompeo’nun İtalya’dan satın aldığı avcı uçaklarına ilişkin kalan borçlarını ödemesini ve daha sonraki satın alım için sipariş emrini serbest bırakmasını istedi. Başbakan Giuseppe Conte, kendisine « anlaşmalarımıza sadık kalacağımız » güvencesini aldı.
İtalya, ABD’nin Lockheed Martin şirketinden bugüne kadar 13’ünün « parası tamamen ödenmiş » olan 14 adet F-35 avcı uçağı satın aldı. Bu konuya ilişkin ayrıntılı bilgi, 2022’ye kadar gerçekleşecek diğer alımlarla birlikte toplam sayının 28 avcı uçağına ulaşacağını duyuran dönemin Savunma Bakanı Elisabetta Trenta (M5S) tarafından geçtiğimiz 3 Haziran’da Senato’ya verildi. İtalya, yaklaşık 14 milyar Euro’luk tahmini bedelle bu uçaktan 90 adet satın alma taahhüdünde bulundu. Bu masrafa, Lockheed Martin’in kullanım hakkını koruduğu, avcı uçağının software’nin (operasyonel programların tamamı) sürekli güncellenmesi de eklenmektedir. Sadece şimdiye kadar satın alınmış olan uçaklar için bile İtalya’nın yaklaşık yarım milyar Euro harcaması gerekecektir. İtalya F-35’in sadece alıcısı değil, ikinci derece ortak olarak aynı zamanda üreticisidir de. Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’nın% 30’u ile ana hissedarı olduğu İtalya’nın en büyük askeri sanayi şirketi Leonardo (eski adı Finmeccanica) şirketi, İtalya ve Hollanda’ya verilecek avcı uçaklarının üretildiği Faco di Cameri tesisinde F-35’in montaj ve test hattını yönetmektedir.

Leonardo ayrıca, Foggia (Puglia), Nola (Campania) ve Venegono (Lombardya) tesislerinde üretilen malzemeleri kullanarak ABD’de monte edilen uçaklar için bütün kanatlar üretmektedir. ABD hükümeti Cameri tesisini gövdenin bakımı ve güncellenmesi için Avrupa’daki bölgesel merkez olarak seçti.
Faco fabrikası, çoğu güvencesiz olmak üzere, beklentinin altıda biri kadar, yaklaşık bin işçiyi istihdam etmektedir. Tesisin kurulması ve avcı uçaklarının satın alınması için gerçekleştirilecek harcamalar, F-35’in üretimi için İtalyan şirketlerinin imzaladığı kontratlarda belirtilen tutarın çok üzerindedir. Ve kazançların neredeyse tamamı özel şirketlerin kasasına giderken, harcamalar, İtalya’nın günlük 70 milyona ulaşan askeri harcama tutarını şişirerek devletin kasasından yapıldığını unutmamamız gerekir.
Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Cumhurbaşkanı Mattarella ve Başbakan Conte ile yaptığı görüşmelerde, İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinin « NATO’nun ortak savunmasına yönelik harcamalarını arttırmaları » gerektiğini vurguladı. Hiç kuşku yok ki bu talep, özel toplantılarda, Pompeo tarafından diplomatik değil buyurucu tonlarda yapıldı. Kuşkusuz, Dışişleri Bakanlığı İtalya’yı « 5 büyük üs ve 50’den fazla küçük tesiste 30.000’den fazla Pentagon askerini ve çalışanını ağırladığı » için överken, Mike Pompeo, özel görüşmelerinde, İtalya’ya başka askeri üsler kurma talebinde bulundu (belki de ABD’nin İtalyan parmesan peynirine uygulanan vergilere yapılacak bir miktar indirim karşılığında).
Elbette, Pompeo’nun gizli gündeminde, mevcut B-61’lerin yerini alacak olan yeni ABD nükleer bombaları B61-12’nin İtalya’ya geliş tarihinin belirlenmesi de vardı.
İtalyan Hava Kuvvetleri’ne ait altı tanesi Ekim ayında NATO’dan topyekun harekat yeteneği sertifikası almış olan F-35A avcı bombardıman uçakları için özel tasarlanmış olan yeni bir nükleer silahtır bu.
Mike Pompeo, Roma’da sadece F-35 ve Parmesan gibi maddi şeylerle ilgilenmedi. 1 Ekim’de Vatikan’daki bir sempozyumda, Özgür toplumlarda insanlık onuru ve inanç konulu bir söylev verdi [1]: « ABD’nin Aziz Petrus’tan kısa bir süre sonra geldiğini ancak her zaman din özgürlüğünü » ve onunla birlikte « insanlık onurunu » koruduğunu söyledi; Çin, Küba, İran ve Suriye’yi bu özgürlükleri engellemekle suçladı. Büyük bir hac önünde sarf edilen sözler, CİA’nin başına geçtiği anda, Kongre’de « waterboarding’in (suda boğma simülakrı, su işkencesi) ve diğer ileri sorgulama önlemlerinin yeniden uygulanmasını » dikkate alacağını belirten bir azizin ağzından çıkmıştır.
Çeviri
Osman Soysal
[1] “Human Dignity and Faith in Free Societies”, by Mike Pompeo, Voltaire Network, 8 October 2019.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português




Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP




Before the Presidential Address to the Federal Assembly.



The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html




TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos Açores



Subtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019