GIULIETTO CHIESA

WWIII

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff, May 27, 2021

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

         Read More

BRUTALITY

BRUTALITY IN ACTION

AND NO ONE REACTS AGAINST AND OPPOSES IT!!!....

BRUTALIDADE EM ACÇÃO

E NINGUÉM REAJE CONTRA ELA E SE OPÕE!!!...

https://twitter.com/backtolife_2023/status/1589485984361873408?s=20&t=7vdffgzpUFi2yeU4FxCHng

 Thursday, October 17, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- NATO, Suriye’de Türk saldırısının ardında
Çok sayıda NATO üyesi, « Barış Pınarı » harekatını önceden onayladıklarını gizleyecek şekilde, Kürtlerin başına gelenler için hüngür hüngür ağlamaktadırlar. İttifakın genel sekreteri Jens Stoltenberg şüpheleri gidermek üzere, çatışmaların başlamasından üç gün sonra, NATO’nun Türkiye’ye verdiği desteği vurgulamak üzere bizzat Ankara’ya geldi.

 | ROMA (İTALYA)  JPEG - 49.4 kb
Jens Stoltenberg, Recep Tayyip Erdoğan ve Mevlüt Çavuşoğlu, 11 Ekim 2019, Ankara’daki Ak Saray’da.
AB üyeleri olarak Suriye’ye saldırması nedeniyle Türkiye’yi kınayan Almanya, Fransa, İtalya ve diğer ülkeler, Türkiye ile birlikte daha saldırı sırasında Ankara’ya desteğini yenileyen NATO’nun üyesidir. 11 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmede resmen veren İttifakın Genel Sekreteri Jens Stoltenberg olmuştur [1].
Öncelikli olarak « Türkiye bu çok değişken bölgenin ön saflarında yer almaktadır, başka hiçbir müttefik Türkiye kadar terörist saldırıya uğramadı, başka hiçbir müttefik, Ortadoğu kaynaklı şiddete ve kargaşaya daha fazla maruz kalmadı » diyen Stoltenberg, « Türkiye’nin kendi güvenliği ile ilgili meşru kaygıları » olduğunu kabul ettiğini söyledi. Stoltenberg diplomatik dille « itidalle davranmayı » tavsiye ettikten sonra, Türkiye’nin « ortak savunmamız için önemli olan güçlü bir NATO müttefiki » olduğunu ve İttifak’ın bu ülkenin « güvenliğini savunmaya kararlı olduğunu » vurguladı. NATO’nun bu amaçla, Türkiye’deki hava ve deniz varlığını arttırdığını ve askeri üslere ve altyapıya 5 milyar dolardan fazla yatırım yaptığının altını çizdi. Bunlara ek olarak, önemli bir komutanlığı da burada konuşlandırdı (Stoltenberg tarafından anılmayan): İttifakın tüm kara kuvvetlerinin eşgüdümünden sorumlu olan LandCom.
Stoltenberg, NATO tarafından « Türkiye’nin Güney sınırını korumak üzere » konuşlandırılan ve müttefikler tarafından dönüşümlü olarak sağlanan « füze savunma sistemlerinin » önemine dikkat çekti. Bu konuda, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İtalya’ya özellikle teşekkür etti. İtalya, 2016’dan beri, Türkiye’nin Güneydoğusundaki Kahramanmaraş ilinde, Fransa ile ortak olarak üretilen, Samp-T « hava savunma sistemi »ni kurdu.
Bir Samp-T ünitesi bir komuta ve kontrol aracı ve her biri sekiz füze ile donatılmış altı adet fırlatma aracından oluşmaktadır. Suriye sınırına yakın bölgelerde konuşlandırılan bu sistemler, Suriye hava sahası içerisindeki tüm uçakları vurabilecek yetenektedir. Bu nedenle savunma dışında her türlü işlevi üstlendikleri söylenebilir. Geçtiğimiz Temmuz ayında İtalyan Meclis ve Senatosu, Dışişleri ortak komiteleri tarafından alınan kararlara dayanarak, Türkiye’deki İtalyan füze birliklerinin varlığını 31 Aralık’a kadar uzatmak üzere görüşmeler gerçekleştirdi. Stoltenberg ayrıca Samp-T füzelerinin ortak üreticisi İtalya ve Fransa arasında görüşmelerin devam ettiği ve Türkiye’nin bu sistemi satın almak istediği bilgisini verdi. Dolayısıyla, Dışişleri Bakanı Di Maio’nun Türkiye’ye silah ihracını durdurma kararnamesi uyarınca İtalya’nın, Samp-T füze sistemini derhal Türkiye topraklarından çekmesi ve bu sistemi Türkiye’ye satmamayı taahhüt etmesi gerekmektedir.
Böylece trajik küçük siyaset tiyatrosu devam ederken, Suriye’de kan akmaya devam etmektedir. Bugün yeni katliamlar karşısında dehşete kapılanlar ve Türkiye’ye silah ihracatının durdurulmasını talep edenler, Hırvatistan dahil Suriye’ye karşı yürütülen gizli savaş için Türkiye’ye tonlarca silah akıtan CİA şebekesine [2] ilişkin New York Times ayrıntılı bir inceleme yayınladığında yüzünü başka bir yöne çevirenlerdir [3]. NATO, Yugoslavya Federasyonu ve Libya’yı yıktıktan sonra Suriye’de de aynı operasyonu yapmayı denedi. Şok kuvveti, Afganistan, Bosna, Çeçenistan, Libya ve diğer ülkelerin İslamcı gruplarına (kısa süre önce Washington tarafından terörist olarak tanımlanan) bağlı silahlı elemanlardan oluşturulmuştu. CIA’nin askeri eğitim merkezleri açtığı Suriye’ye komşu Adana ve Hatay illerine akın ediyorlardı. Harekat başkanlığı İskenderun (Alexandrette) limanındaki NATO gemilerinde bulunuyordu.
Bütün bunlar unutulmuş gibi görünürken Türkiye, NATO Genel Sekreteri tarafından « Ortadoğu kaynaklı şiddete ve kargaşaya en çok maruz kalan » ülke olarak sunulmaktadır.
Çeviri
Osman Soysal
[1] “Jean Stoltenberg on Turkey”, by Jens Stoltenberg, Voltaire Network, 11 October 2019.
[2] « Arms Airlift to Syria Rebels Expands, With Aid From C.I.A. », par C. J. Chivers and Eric Schmitt, The New York Times, March 14, 2013.
[3] « Pont aérien de la CIA pour armer les "rebelles syriens" », par Manlio Dinucci, Traduction Marie-Ange Patrizio, Il Manifesto (Italie) , Réseau Voltaire, 29 mars 2013.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019