GIULIETTO CHIESA

FREE JULIAN ASSANGE

WWIII + S SITE

 

CROATIAN   ENGLISH   GREEK   NEDERLANDS   POLSKI   PORTUGUESE   ROMANIAN  SPANISH  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent

READ MORE

 
 

Friday, December 27, 2019

TUR -- Manlio Dinucci -- ABD stratejisi ve doğalgaz boru hatlarının bize maliyetiABD, Çinli Huawei şirketinin 5G ihalelerine girmesine izin verilmesini yasakladıktan sonra, şimdi de Avrupalılara Rus gazı tedarik miktarını arttırmalarını yasaklamaktadır. Birinci karar NATO’nun uyumluluğunu korumayı hedeflese de, ikincisi bir Rusya fobisinden değil ama 1992’deki « Wolfowitz doktrini »nden kaynaklanmaktadır: AB’nin « Amerikan İmparatorluğu »nun rakibi olmasına izin vermemek. Her iki durumda da, AB’nin çocuk yerine konulması ve sürekli bir bağımlılık durumunda tutulması söz konusudur.

 | ROMA (İTALYA)  


JPEG - 25 kb
Alman Şansölyesi Angela Merkel ve Ekonomi Bakanı Olaf Scholz, ABD’nin müdahaleci politikasını kınadı.
Cumhuriyetçiler ve Demokratlar, Başkan Trump’ı görevden almak için şiddetli bir çatışmaya girmişken, Rus gazını Baltık Denizi’nden Almanya’ya ulaştıran doğalgaz boru hattının ikinci kolu North Stream 2’nin yapımına katılan şirketlere karşı ağır yaptırımlar uygulanmasını Senato’da neredeyse oybirliğiyle kabul etmek için silahlarını bıraktılar. Söz konusu yaptırımlardan, bugün itibariyle % 80’i tamamlanmış olan 11 milyar dolarlık projenin boruların yerleştirilmesi sürecine katılan Rus Gazprom, Avusturyalı Omy, İngiliz-Hollanda Royal Dutch Shell, Fransız Engie, Alman Uniper ve Wintershall, İtalyan Saipem ve İsviçreli Allseas gibi Avrupalı şirketler etkilenmektedir.
ABD, Kuzey Akımı’nın ikiye katlanmasının, Avrupa’nın Rus gazına olan bağımlılığını arttırdığı konusunda uyarıda bulunmaktadır. Özellikle de doğalgaz boru hattının, Baltık Denizini, Rus, Fin, İsveç ve Alman kara sularından geçerek Visegrad ülkelerini (Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya ve Macaristan), Baltık devletlerini ve Ukrayna’yı, yani NATO üzerinden ABD’ye en çok bağlı olan Avrupa ülkelerini devre dışı bırakması gerçeğinden endişe duymaktalar.

ABD için meydan okuma, ekonomik olmaktan daha çok stratejiktir. North Stream 2 ile ilgili yaptırımların, 2020 mali yılı için Pentagon’a yeni savaşlar ve yeni silahlar (uzay dahil) için, eklenen başka kalemlerle birlikte ABD’nin askeri harcamasını yaklaşık olarak 1 000 milyar dolara çıkaran 738 milyar dolar gibi devasa bir tutar sağlayan National Defense Authorization yasası bunu doğrulamaktadır. North Stream 2’yle ilgili ekonomik yaptırımlar Rusya’ya yönelik siyasi-askeri gerginliğin tırmandırılması stratejisinin bir parçasıdır.
ABD Kongresi’nin sadece North Stream 2’ye karşı değil ama aynı zamanda, Rus gazını Karadeniz üzerinden Türkiye’nin Avrupa topraklarına, Batı Trakya’ya getirecek olan, yapımının son aşamasındaki Turkish Stream’e karşı yaptırım kararı alması gerçeği de bir başka doğrulamadır. Rus gazının buradan bir diğer hatla Bulgaristan, Sırbistan ve başka Avrupa ülkelerine ulaşması hedeflenmektedir. Bu hat, 2014 yılında South Stream doğalgaz boru hattını başarıyla engelleyen ABD’ye karşı Rusya’nın verdiği karşılıktır. South Stream’in Rusya’yı Karadeniz üzerinden İtalya’ya ve karadan Tarvisio’ya (Udine) bağlaması bekleniyordu. İtalya böylece AB içerisinde kayda değer ekonomik faydalarıyla birlikte bir gaz sevk platformu haline gelecekti. Obama yönetimi, Avrupa Birliği’nin işbirliğiyle projeyi önlemeyi başardı.
ABD’nin North Stream 2’ye yönelik yaptırımlarından bir kez daha etkilenen Saipem şirketi (İtalyan Eni grubuna dahil), South Stream’in engellenmesinden zaten fazlasıyla etkilenmişti: 2014’te toplam 2,4 milyar Euro değerinde sözleşme kaybetti, ayrıca projenin gerçekleşmesi durumunda elde edeceği başka kontratlardan da oldu. Ancak o zamanlar ne İtalya’da, ne de AB’de kimse ABD tarafından yürütülen projeden vazgeçilmesine karşı çıkmadı. Şimdi Alman çıkarları tehlikedeyken, Almanya ve AB’de ABD’nin Kuzey Akımı 2’ye karşı yaptırımları konusunda memnuniyetsiz sesler yükselmektedir.
Buna karşın, Avrupa Birliği’nin ABD’den yıkıcı hidrolik kırılma yöntemiyle bitümlü şistten elde edilen sıvı doğalgaz (LNG) ithal etmeyi taahhüt ettiği gerçeği hakkında hiçbir şey söylenmemektedir. Washington, Rusya’yı vurmak için, bunun bedelini Avrupalı tüketicilere ödeterek AB’ye yönelik gaz ihracatını azaltmaya çalışmaktadır. Başkan Donald Trump ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’in, Temmuz 2018’de Washington’da enerji sektörü dahil ABD-AB stratejik işbirliği hakkında Ortak Bildirge’yi imzalamasından beri AB, başlangıçtaki 656 milyon Euro’luk özel bir harcamayla altyapıları ortak olarak finanse ederek, ABD’den gerçekleştirdiği LNG ithalatını ikiye katlamıştır. Ancak bu, Avrupalı şirketleri ABD yaptırımlarına maruz kalmaktan kurtaramamıştır.
Çeviri
Osman Soysal

DECLARATION OF FLORENCE

Manlio Dinucci


Geographer and geopolitical scientist. His latest books are Laboratorio di geografia, Zanichelli 2014 ; Diario di viaggio, Zanichelli 2017 ; L’arte della guerra / Annali della strategia Usa/Nato 1990-2016, Zambon 2016, Guerra Nucleare. Il Giorno Prima 2017; Diario di guerra Asterios Editores 2018, Premio internazionale per l'analisi geostrategica assegnato il 7 giugno 2019 dal Club dei giornalisti del Messico, A.C.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019