GIULIETTO CHIESA

WWIII

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff, May 27, 2021

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

         Read More

BRUTALITY

BRUTALITY IN ACTION

AND NO ONE REACTS AGAINST AND OPPOSES IT!!!....

BRUTALIDADE EM ACÇÃO

E NINGUÉM REAJE CONTRA ELA E SE OPÕE!!!...

https://twitter.com/backtolife_2023/status/1589485984361873408?s=20&t=7vdffgzpUFi2yeU4FxCHng

 Wednesday, June 5, 2019

TUR -- Manlio Dinucci --BILDERBERG GRUBUNUN UZUN ELI

Resultado de imagem para PICTURES OF CLUB BILDERBERG IN 2019

Bilderberg Grubunun uzun eli
yazan Manlio Dinucci

DANSK  DEUTSCH  ENGLISH  ESPAÑOL  FRANÇAIS  ITALIANO NEDERLANDS 
NORSK  PORTUGUÊS  SUOMI TÜRKÇE


Bugüne kadar Bilderberg Grubu hakkında saçma sapan birçok şey yazıldı. Oysa belgeleri esas alarak onunla ilgili güvenilir bir fikre sahip olmak mümkündür. Çok sayıda araştırmacı hevesle bu işe girişmiştir. Kesinlikle bir küresel hükümet değil ama NATO’yu desteklemek üzere CİA ve Mİ6 tarafından oluşturulan bir nüfuz ağı söz konusudur.

VOLTAİRE İLETİŞİM AĞI | ROMA (İTALYA) | 5 HAZİRAN 2019

 JPEG - 27.2 kb
Henry Kissinger ve Mike Pompeo’nun, Bilderberg Grubunun
67nci yıllık toplantısına katılmak üzere Montreux Palace’a gelişi

Bu yıl, 30 Mayıs 2 Haziran tarihleri arasında İsviçre’nin Montreux kentinde toplanan Bilderberg Grubu toplantısına üç İtalyan davet edildi. Artık Bilderberg Grubunun daimi davetlisi olan La7televizyonu sunucusu Lili Gruber’in yanında bir başka gazeteci daha davet edildi: Marco Travaglio tarafından yönetilen Fatto Quotidiano’nun müdür yardımcısı Stefano Feltri. Bilderberg tarafından seçilen « üçüncü adam », Partito Democratico senatörü, eski Konsey başkanı Matteo Renzi’dir.
1954 yılında, resmen ABD ve Avrupalı « seçkin yurttaşlar» ın girişimiyle oluşturulan Bilderberg Grubu, aslında SSCB’ye karşı NATO’yu desteklemek üzere CİA ve İngiliz gizli servisi Mİ6 tarafından kurulmuştur [1]. Soğuk Savaş sonrasında, ABD/NATO stratejisine destek anlamında aynı işlevini muhafaza etmiştir.
Toplantılarına her yıl, neredeyse sadece Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’dan gelen, resmi olarak bireysel olarak katıldıkları açıklanan, siyaset, ekonomi ve ordu dünyasını, büyük medyaları ve gizli servisleri temsilen, yaklaşık 130 kişi katılmaktadır. Her yıl farklı bir ülkede kapalı kapılar ardında sert askeri güvenlik sistemlerinin zırhıyla korunan lüks otellerde toplanmaktadırlar. Gazeteci veya gözlemcinin toplantıları izlemesine izin verilmez ve hiçbir basın açıklaması yayınlanmaz. Katılımcılar sessizlik kuralına tabidirler: kendilerini bilgilendiren konuşmacıların kimliğini dahi açıklayamazlar (ilan edilen « şeffaflığa » karşın). Bu yıl bilebildiğimiz kadarıyla, özellikle Rusya ve Çin, uzay sistemleri, istikrarlı bir stratejik düzen, kapitalizmin geleceği hakkında konuştuklarını biliyoruz.
En önemli katılımcılar, her zamanki gibi ABD’liydi:

Ø  Bankacı David Rockefeller (aynı zamanda Üçlü Komisyon’un da kurucusu, 2017’de ölen) ile birlikte grubu kuran « tarihi figür » Henry Kissinger;
Ø  eski CİA başkanı ve halen Dışişleri Bakanı Mike Pompeo [2];
Ø  General ve eski CİA başkanı David Petraeus [3];
Ø  Başkan Trump’ın Ortadoğu danışmanı (ve damadı) ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun yakın dostu Jared Kushner. Bunların arkasından,
Ø  ABD’ye verdiği hizmetlerden ötürü ikinci görev süresine hak kazanan NATO genel sekreteri Jens Stoltenberg gelmektedir.
Dört gün boyunca, çok taraflı ve ikili gizli görüşmelerde, bu temsilciler ve Batılı büyük güçlerin (açıklanan ve gizli tutulan) temsilcileri, hükümet politikalarını ve kamuoyu yönelimlerini etkilemelerine imkan veren temas ağını pekiştirdi ve genişletti.
Toplantının meyvelerini görebilmek mümkündür. Stefano Feltri İl Fatto Quotidiano’da, bu toplantıların « hiç de kurumsal olmayan samimi ve açık bir tartışma ortamı oluşturmak üzere » kapalı oturum halinde düzenlendiğini açıklayarak Bilderberg Grubunu şiddetle savunmakta ve Bilderberg Grubu ve Üçlü Komisyon hakkında « efsaneler » yayan « çok sayıda komplocu » yu hedef almaktadır [4].
Tabi « çok sayıda komplocu » arasında, yürüttüğü tahkikat sonucunu, başta Piazza Fontana olmak üzere, CİA ve İtalyan gizli servisleri, Gladio ve neo-faşist gruplar, P2 locası ve ABD’li mason localarıyla birlikte NATO üslerinde hazırlanan [5], « Bilderberg Grubu gerilim stratejisinin ve aynı zamanda katliamların sorumlularından biridir » şeklinde özetleyen Yargıtay Başkanı Hakim Ferdinando İmposimato’nun (2018 yılında ölen) yer aldığından söz etmemektedir.
Bu prestijli kulübe Matteo Renzi bile kabul edildi. Onu analiz yetenekleri için davet etmeyeceklerine göre, geriye Bilderberg’te söz sahibi olanların İtalya’da gizlice başka siyasi operasyonlar hazırlığı içerisinde olmaları varsayımı kalıyor. « Çok sayıda komplocu » arasına katılacağımız için Feltri’den özür dileriz.
Konuyla ilgili kitap önerisi: İtalyan sosyolog ve ekonomist Domenico Moro’nun Le Groupe Bilderberg, l’« élite » du pouvoir mondial (Tercüme M-A Patrizio), Delga Yayınları, Paris 2015 (19 Euro). Bernard Genet’nin (Comaguer sunucusu) “Fransız okuyucuya sunumu” ile birlikte.
2019 Bilderberg Group toplantısının resmi katılımcı listesini yayınladık, ancak görevlerini kendimiz tanımladık: « Liste des participants à la réunion 2019 du Groupe de Bilderberg » Réseau Voltaire, 1er Juin 2019.
Katılımcılara beklenmedik siyasi olayların duyurulması Bilderberg Grubu’nun özelliklerinden biridir. Örneğin 2014’te François Hollande ile yollarını ayırdığını açıklayan Emmanuel Macron’u ya da 2016’da Emmanuel Macron’un saflarına katıldığını açıklayan Havre Belediye Başkanı Édouard Philippe’i davet etmiştir. Bu iki adam daha sonra Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmuştur.
Çeviri
Osman Soysal

Kaynak
Réseau Voltaire

[1] « Ce que vous ignorez sur le Groupe de Bilderberg », par Thierry Meyssan, Komsomolskaïa Pravda (Russie) , Réseau Voltaire, 9 avril 2011.
[2] Resmi listede yer almamaktadır. Ancak toplantıya katılımı L’Écho gazetesi tarafından ifşa edilmiştir: « Mike Pompeo est à la réunion du groupe Bilderberg», Nicolas Keszel, L’Écho, 1er juin 2019.
[3] David Petraeus CİA başkanı olarak, IŞİD’in « Timber Sycamore » operasyonuyla silahlandırılması sürecini tasarlamıştır. Bugün KKR yatırım fonuna bağlı Global İnstitue üzerinden bu silah kaçakçılığını sürdürmektedir. KKR, karısının yöneticisi olduğu Bilderberg’in vazgeçilmez davetlisi Henry Kravis tarafından yönetilmektedir. Aynı zamanda Emmanuel Macron’un en önemli finansçılarından biridir. « Suriye’ye karşı milyarlarca dolarlık silah », yazan Thierry Meyssan, Tercüme Murat Özdemir, Voltaire İletişim Ağı, 18 Temmuz 2017.
[4] “Sì, il gruppo Bilderberg mi ha invitato alla sua riunione. Vi spiego perché mi interessa partecipare”, Stefano Feltri, 28 Maggio 2019; «Stefano Feltri al Bilderberg, per me è un errore e le spiego perché», Angelo Cannatà, 1 Giugno 2019; «Dentro il Bilderberg: ecco di cosa si discute davvero», Stefano Feltri, 4 Giugno 2019, Il Fatto Quotidiano.
[5] « Terrorisme : le juge Imposimato accuse le Bilderberg », Réseau Voltaire, 30 janvier 2013.

BILDERBERG MEETING 2019

Montreux, 30 May – 2 June 2019

BOARD

Castries, Henri de (FRA), Chairman, Steering Committee; Chairman, Institut Montaigne
Kravis, Marie-Josée (USA), President, American Friends of Bilderberg Inc.; Senior Fellow, Hudson Institute
Halberstadt, Victor (NLD), Chairman Foundation Bilderberg Meetings; Professor of Economics, Leiden University
Achleitner, Paul M. (DEU), Treasurer Foundation Bilderberg Meetings; Chairman Supervisory Board, Deutsche Bank AG


PARTICIPANTS

Abrams, Stacey (USA), Founder and Chair, Fair Fight
Adonis, Andrew (GBR), Member, House of Lords
Albers, Isabel (BEL), Editorial Director, De Tijd / L’Echo
Altman, Roger C. (USA), Founder and Senior Chairman, Evercore
Arbour, Louise (CAN), Senior Counsel, Borden Ladner Gervais LLP
Arrimadas, Inés (ESP), Party Leader, Ciudadanos
Azoulay, Audrey (INT), Director-General, UNESCO
Baker, James H. (USA), Director, Office of Net Assessment, Office of the Secretary of Defense
Balta, Evren (TUR), Associate Professor of Political Science, Özyegin University
Barbizet, Patricia (FRA), Chairwoman and CEO, Temaris & Associés
Barbot, Estela (PRT), Member of the Board and Audit Committee, REN (Redes Energéticas Nacionais)
Barroso, José Manuel (PRT), Chairman, Goldman Sachs International; Former President, European Commission
Barton, Dominic (CAN), Senior Partner and former Global Managing Partner, McKinsey & Company
Beaune, Clément (FRA), Adviser Europe and G20, Office of the President of the Republic of France
Boos, Hans-Christian (DEU), CEO and Founder, Arago GmbH
Bostrom, Nick (UK), Director, Future of Humanity Institute, Oxford University
Botín, Ana P. (ESP), Group Executive Chair, Banco Santander
Brandtzæg, Svein Richard (NOR), Chairman, Norwegian University of Science and Technology
Brende, Børge (NOR), President, World Economic Forum
Buberl, Thomas (FRA), CEO, AXA
Buitenweg, Kathalijne (NLD), MP, Green Party
Caine, Patrice (FRA), Chairman and CEO, Thales Group
Carney, Mark J. (GBR), Governor, Bank of England
Casado, Pablo (ESP), President, Partido Popular
Ceviköz, Ahmet Ünal (TUR), MP, Republican People’s Party (CHP)
Champagne, François Philippe (CAN), Minister of Infrastructure and Communities
Cohen, Jared (USA), Founder and CEO, Jigsaw, Alphabet Inc.
Croiset van Uchelen, Arnold (NLD), Partner, Allen & Overy LLP
Daniels, Matthew (USA), New space and technology projects, Office of the Secretary of Defense
Davignon, Etienne (BEL), Minister of State
Demiralp, Selva (TUR), Professor of Economics, Koç University
Donohoe, Paschal (IRL), Minister for Finance, Public Expenditure and Reform
Döpfner, Mathias (DEU), Chairman and CEO, Axel Springer SE
Ellis, James O. (USA), Chairman, Users’ Advisory Group, National Space Council
Feltri, Stefano (ITA), Deputy Editor-in-Chief, Il Fatto Quotidiano


Ferguson, Niall (USA), Milbank Family Senior Fellow, Hoover Institution, Stanford University
Findsen, Lars (DNK), Director, Danish Defence Intelligence Service
Fleming, Jeremy (GBR), Director, British Government Communications Headquarters
Garton Ash, Timothy (GBR), Professor of European Studies, Oxford University
Gnodde, Richard J. (IRL), CEO, Goldman Sachs International
Godement, François (FRA), Senior Adviser for Asia, Institut Montaigne
Grant, Adam M. (USA), Saul P. Steinberg Professor of Management, The Wharton School, University of Pennsylvania
Gruber, Lilli (ITA), Editor-in-Chief and Anchor «Otto e mezzo», La7 TV

Hanappi-Egger, Edeltraud (AUT), Rector, Vienna University of Economics and Business
Hedegaard, Connie (DNK), Chair, KR Foundation; Former European Commissioner
Henry, Mary Kay (USA), International President, Service Employees International Union
Hirayama, Martina (CHE), State Secretary for Education, Research and Innovation
Hobson, Mellody (USA), President, Ariel Investments LLC
Hoffman, Reid (USA), Co-Founder, LinkedIn; Partner, Greylock Partners
Hoffmann, André (CHE), Vice-Chairman, Roche Holding Ltd.
Jordan, Jr., Vernon E. (USA), Senior Managing Director, Lazard Frères & Co. LLC
Jost, Sonja (DEU), CEO, DexLeChem
Kaag, Sigrid (NLD), Minister for Foreign Trade and Development Cooperation
Karp, Alex (USA), CEO, Palantir Technologies
Kerameus, Niki K. (GRC), MP; Partner, Kerameus & Partners
Kissinger, Henry A. (USA), Chairman, Kissinger Associates Inc.
Koç, Ömer (TUR), Chairman, Koç Holding A.S.
Kotkin, Stephen (USA), Professor in History and International Affairs, Princeton University
Kramp-Karrenbauer, Annegret (DEU), Leader, CDU
Krastev, Ivan (BUL), Chairman, Centre for Liberal Strategies
Kravis, Henry R. (USA), Co-Chairman and Co-CEO, Kohlberg Kravis Roberts & Co.
Kristersson, Ulf (SWE), Leader of the Moderate Party
Kudelski, André (CHE), Chairman and CEO, Kudelski Group
Kushner, Jared (USA), Senior Advisor to the President, The White House
Le Maire, Bruno (FRA), Minister of Finance
Leyen, Ursula von der (DEU), Federal Minister of Defence
Leysen, Thomas (BEL), Chairman, KBC Group and Umicore
Liikanen, Erkki (FIN), Chairman, IFRS Trustees; Helsinki Graduate School of Economics
Lund, Helge (GBR), Chairman, BP plc; Chairman, Novo Nordisk AS
Maurer, Ueli (CHE), President of the Swiss Federation and Federal Councillor of Finance
Mazur, Sara (SWE), Director, Investor AB
McArdle, Megan (USA), Columnist, The Washington Post
McCaskill, Claire (USA), Former Senator; Analyst, NBC News
Medina, Fernando (PRT), Mayor of Lisbon
Micklethwait, John (USA), Editor-in-Chief, Bloomberg LP
Minton Beddoes, Zanny (GBR), Editor-in-Chief, The Economist
Monzón, Javier (ESP), Chairman, PRISA
Mundie, Craig J. (USA), President, Mundie & Associates
Nadella, Satya (USA), CEO, Microsoft
Netherlands, His Majesty the King of the (NLD)
Nora, Dominique (FRA), Managing Editor, L’Obs
O’Leary, Michael (IRL), CEO, Ryanair D.A.C.
Pagoulatos, George (GRC), Vice-President of ELIAMEP, Professor; Athens University of Economics
Papalexopoulos, Dimitri (GRC), CEO, TITAN Cement Company S.A.
Petraeus, David H. (USA), Chairman, KKR Global Institute
Pienkowska, Jolanta (POL), Anchor woman, journalist
Pottinger, Matthew (USA), Senior Director, National Security Council
Pouyanné, Patrick (FRA), Chairman and CEO, Total S.A.
Ratas, Jüri (EST), Prime Minister
Renzi, Matteo (ITA), Former Prime Minister; Senator, Senate of the Italian Republic
Rockström, Johan (SWE), Director, Potsdam Institute for Climate Impact Research
Rubin, Robert E. (USA), Co-Chairman Emeritus, Council on Foreign Relations; Former Treasury Secretary
Rutte, Mark (NLD), Prime Minister
Sabia, Michael (CAN), President and CEO, Caisse de dépôt et placement du Québec
Sanger, David E. (USA), National Security Correspondent, The New York Times
Sarts, Janis (INT), Director, NATO StratCom Centre of Excellence
Sawers, John (GBR), Executive Chairman, Newbridge Advisory
Schadlow, Nadia (USA), Senior Fellow, Hudson Institute
Schmidt, Eric E. (USA), Technical Advisor, Alphabet Inc.
Scholten, Rudolf (AUT), President, Bruno Kreisky Forum for International Dialogue
Seres, Silvija (NOR), Independent Investor
Shafik, Minouche (GBR), Director, The London School of Economics and Political Science
Sikorski, Radoslaw (POL), MP, European Parliament
Singer, Peter Warren (USA), Strategist, New America
Sitti, Metin (TUR), Professor, Koç University; Director, Max Planck Institute for Intelligent Systems


Snyder, Timothy (USA), Richard C. Levin Professor of History, Yale University
Solhjell, Bård Vegar (NOR), CEO, WWF – Norway
Stoltenberg, Jens (INT), Secretary General, NATO
Suleyman, Mustafa (GBR), Co-Founder, Deepmind
Supino, Pietro (CHE), Publisher and Chairman, Tamedia Group
Teuteberg, Linda (DEU), General Secretary, Free Democratic Party
Thiam, Tidjane (CHE), CEO, Credit Suisse Group AG
Thiel, Peter (USA), President, Thiel Capital
Trzaskowski, Rafal (POL), Mayor of Warsaw
Tucker, Mark (GBR), Group Chairman, HSBC Holding plc
Tugendhat, Tom (GBR), MP, Conservative Party
Turpin, Matthew (USA), Director for China, National Security Council
Uhl, Jessica (NLD), CFO and Exectuive Director, Royal Dutch Shell plc
Vestergaard Knudsen, Ulrik (DNK), Deputy Secretary-General, OECD
Walker, Darren (USA), President, Ford Foundation
Wallenberg, Marcus (SWE), Chairman, Skandinaviska Enskilda Banken AB
Wolf, Martin H. (GBR), Chief Economics Commentator, Financial Times
Zeiler, Gerhard (AUT), Chief Revenue Officer, WarnerMedia
Zetsche, Dieter (DEU), Former Chairman, Daimler AG


No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019