GIULIETTO CHIESA

WWIII

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff, May 27, 2021

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

         Read More

BRUTALITY

BRUTALITY IN ACTION

AND NO ONE REACTS AGAINST AND OPPOSES IT!!!....

BRUTALIDADE EM ACÇÃO

E NINGUÉM REAJE CONTRA ELA E SE OPÕE!!!...

https://twitter.com/backtolife_2023/status/1589485984361873408?s=20&t=7vdffgzpUFi2yeU4FxCHng

 FREE JULIAN ASSANGE

Wednesday, June 12, 2019

TUR -- Manlio Dinucci – RUSYA-ÇIN: HABER DEGERI OLMAYAN ZIRVE


With President of the People's Republic of China Xi Jinping.

Rusya-Çin: haber değeri olmayan zirve
yazan Manlio Dinucci

Uluslararası Sen Petersburg ekonomik forumu, 2016 yılında Valdaï Forumunda Devlet Başkanı Putin tarafından dile getirilen ve 2018de BM Genel Kurulunda Bakan Lavrov tarafından duyurulan « Genişletilmiş Avrasya Ortaklığı »nın büyük hızla gerçekleştirildiğini gösterdi. Artık Çinlilerin « İpek Yolu » projelerinin ve Rusların « Avrasya Ekonomik Birliği » iletişim ağı birbiriyle buluşmuş durumdadır. Resmi açıklamaların tersine, bu zirveyi yüksek önemde bir ABD heyeti izledi.

VOLTAİRE İLETİŞİM AĞI | ROMA (İTALYA) | 12 HAZİRAN 2019

JPEG - 59 kb
Medyaların projektörleri, 5 Haziran 2019’da D-Day’ın yıldönümü dolayısıyla, « nerede ve ne zaman tehdit edilirlerse onları » korumayı taahhüt ederek, Portsmouth’ta « Avrupa’da teminat altına alınan barış, özgürlük ve demokrasiyi » kendi kendilerine kutlamak üzere bir araya gelen Başkan Trump ve NATOnun Avrupalı liderleri üzerine odaklandı. Rusyaya açık bir şekilde göndermede bulunduğu anlaşılıyordu.
Buna karşın aynı büyük medyalar, aynı gün Moskovada Rus ve Çin devlet başkanları arasında gerçekleşen görüşmeyi görmezden geldiler ya da bir kesimi alaycı bir tonla ikinci planda ele aldılar. Altı yıl içerisinde gerçekleştirdikleri neredeyse otuzuncu görüşmelerinde, Vladimir Putin ve Xi Jinping, retorik kavramlar yerine bir dizi gerçeği ortaya koymayı tercih ettiler.
Geçtiğimiz yıl 100 milyar doları aşan iki ülke arasındaki ticaret, başta enerji sektöründe toplam 22 milyar olmak üzere, Çin’in Rusya’daki yaklaşık 30a yakın yeni yatırım projesiyle birlikte artmış durumdadır.
Rusya, Çin’in en büyük petrol ihracatçısı haline gelmiştir ve doğalgaz alanında da aynı konuma gelmeye hazırlanmaktadır: Aralık ayında büyük doğu doğalgaz boru hattı hizmete girecek ve sıvılaştırılmış doğalgaz ihracatı için iki büyük tesisin dışında buna, Sibiryadan bir diğeri daha eklenecektir.
ABD’nin, aynı zamanda AB tarafından da uygulanan, yaptırımlarla ve Avrupa’ya Rus enerji ihracatının kesilmesiyle Rusya’yı tecrit planı, böylece boşa çıkarılmış olacaktır.
Rus-Çin işbirliği sadece enerji sektörüyle sınırlı değildir. Uzay ve diğer ileri teknoloji sektörlerinde ortak projeler başlatılmıştır. İki ülke arasındaki demiryolu, karayolu, nehir ve denizyolu ulaştırma yollarının gücü arttırılmaya devam edilmektedir. İki ülke arasındaki kültürel değişimler ve turistik akımlar da hızla artmaktadır.
Görüşme sonrasında açıklanan iki kararın stratejik vizyonunu ortaya koyduğu gibi, her alanda işbirliği yapılması konusunda mutabık kalınmıştır:
Ø  ticari alışverişlerde ve mali işlemlerde, hala egemenliğini koruyan dolara alternatif olarak, Ruble ve yen olmak üzere, ulusal para birimlerinin kullanımını yaygınlaştırmak için hükümetlerarası bir anlaşmanın imzalanması;
Ø  Çin tarafından başlatılan Yeni İpek Yolunun ve « gelecekte daha büyük bir Avrasya ortaklığı oluşturma hedefi » ile Rusya tarafından başlatılan Avrasya Ekonomik Birliğinin entegrasyonu için çabaların yoğunlaştırılması.
Bu hedefin sadece ekonomik olmadığı ise, görüşme sonrasında imzalanan, Küresel Stratejik İstikrarın Pekiştirilmesi Ortak Beyannamesi ile teyit edilmiştir. Suriye, İran, Venezüella ve Kuzey Kore ile ilgili olarak ABD/NATO’nun aksine, Rusya ve Çin, « benzer ya da birbirine çok yakın konumdadırlar ».
Bu arada iki ülke bir uyarıda da bulunmaktadır: ABD’nin İNF Anlaşmasından geri çekilmesi (Rusya olduğu gibi, Çinin hemen yanı başında orta menzilli nükleer füzeler konuşlandırmak amacıyla) silahlanma yarışını arttırabilir ve bir nükleer çatışma olasılığını arttırabilir. İki ülke, ABDnin nükleer denemeleri topyekun yasaklanmasını onaylamama kararı almasını kınamaktadır.
Bazı devletlerin, Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Anlaşmasını kabul etmiş olmalarına karşın, « birleşik nükleer görevler » yürütmesini « sorumsuzluk » olduğunu beyan ederek, bu devletlerden « sınırlarının dışında konuşlandırdıkları tüm nükleer silahları kendi topraklarına geri çekmelerini » talep etmektedirler.
Bu talep, ABD’nin Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Anlaşması’nı ihlal ederek, ABD komutası altındaki ev sahibi ülkeler tarafından da kullanılabilecek nükleer silahlar konuşlandırdığı, İtalya ve diğer Avrupa ülkelerini doğrudan ilgilendirmektedir. Mevcut B-61 bombaları 2020den itibaren öncekinden çok daha tehlikeli olan B61-12lerle değiştirilecektir.
5 Haziran’da D-Day yıldönümü törenlerinde First Lady Melania Trump’ın muhteşem giysilerini anlatmakla meşgul olan büyük medyalar, tabi ki bütün bunlardan hiç söz etmedi.
Çeviri
Osman Soysal«DICHIARAZIONE DI FIRENZE»
Per la creazione di un fronte internazionale NATO EXIT in tutti i paesi europei della NATO
No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019