GIULIETTO CHIESA

WWIII

 

CROATIAN  ENGLISH   ESPAÑOL  GREEK  NEDERLANDS  POLSKI  PORTUGUÊS EU   PORTUGUÊS BR  ROMANIAN  РУССКИЙ

What part will your country play in World War III?

By Larry Romanoff

 

The true origins of the two World Wars have been deleted from all our history books and replaced with mythology. Neither War was started (or desired) by Germany, but both at the instigation of a group of European Zionist Jews with the stated intent of the total destruction of Germany. The documentation is overwhelming and the evidence undeniable. (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)

 

That history is being repeated today in a mass grooming of the Western world’s people (especially Americans) in preparation for World War IIIwhich I believe is now imminent. It is evident that War Clouds are gathering. The signs are everywhere, with media coverage and open talk of war in many countries. The RAND Corporation have for years been preparing military scenarios for World War III, and NATO is reported to be currently doing so. Vast movements of NATO troops and equipment are either in preparation or process to surround Russia. The US is surrounding China with military bases including the world's largest in Guam. Both China and Russia are surrounded with nearly 400 US biological weapons labs. Iran is entirely vulnerable from the American military build-up in the Middle East.

READ MORE

   

FREE JULIAN ASSANGE

Monday, March 16, 2020

TUR -- Manlio Dinucci -- Virüs nedeniyle kapanan Avrupa’da AB, ABD Ordusuna kapılarını açıyor

Virüs nedeniyle kapanan Avrupa’da AB, ABD Ordusuna kapılarını açıyor

30 000 Amerikan askeri, Brüksel ve üye devletler tarafından alınan sağlık önlemlerine uymadan Avrupa Birliği’ne girmektedir. Ya ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı beceriksiz ve askerlerinin hayatını boş yere tehlikeye atıyor, ya da bu askerler önceden aşılanmış durumdalar.
 | ROMA (İTALYA) 
JPEG - 38.6 kb
Bavyera’lı İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Avrupa’ya gelen ilk ABD askerlerini selamlıyor (Nüremberg, 3 Mart 2020).
22’si NATO üyesi 27 AB ülkesinin Savunma Bakanları, 4 - 5 Mart tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagreb kentinde bir araya geldi. Toplantının ana teması (İtalya adına Pd’den Bakan Lorenzo Guerini’nin katıldığı) sivil hareketliliği engelleyen Koronavirüs kriziyle nasıl başa çıkılacağı değil, « askeri hareketliliğin » nasıl geliştirileceğiydi. Asıl test Nisan ve Mayıs aylarında düzenlenecek olan Exercise Defender Europe 20 tatbikatıdır. AB toplantısına katılan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, tatbikatı « Soğuk Savaş’ın sona ermesinden bu yana ABD güçlerinin Avrupa’da en büyük konuşlandırılması » olarak tanımladı.

US Army Europe (Avrupa’daki ABD Kara Kuvvetleri), halihazırda sahada bulunan diğer 10 000 ve NATO müttefiklerine ait 7 000 asker ile birlikte ABD’den Avrupa’ya 20 000 askerin geldiğini duyurmaktadır. Bunlar, « Avrupa bölgesine yayılacaklardır ». ABD kuvvetleri, kişisel silahlardan Abrams tanklarına kadar 33 000 parça askeri donanım getirmektedir. Bu nedenle bunların nakliyeleri için uygun bir altyapıya ihtiyaç vardır. Ancak Avrupa Parlamentosu’nun bir raporu (Şubat 2020) bir sorunun varlığını ortaya koymaktadır: « 1990’lardan beri Avrupa’nın altyapısı yalnızca sivil amaçlarla geliştirildi. Bu arada askeri hareket kabiliyeti NATO için yeniden kilit konu haline gelmiştir. NATO’nun Avrupa’da askeri hareket kabiliyetini geliştirecek araçlardan yoksun olması nedeniyle, bunu yapmak için yasal ve mali araçlara sahip olan Avrupa Birliği vazgeçilmez bir rol oynamaktadır ».
2018 yılında Avrupa Komisyonu tarafından sunulan Askeri Hareket Kabiliyeti Eylem Planı, « askeri araçların ağırlığına veya boyutlarına uygun olmayan altyapının » değiştirilmesini öngörmektedir. Örneğin, bir köprü bir tank kolunun ağırlığına dayanamayacak durumdaysa, güçlendirilmeli veya yeniden inşa edilmelidir. Bu ilkeden hareketle, Cenova’da çöken Morandi köprüsünün yerini alacak yeni köprünün yük testi 70 tonluk Abrams tanklarıyla yapılmalıdır. Sivil kullanımlar için gereksiz olan bu değişiklikler, « olası ABD mali katkıları » ile birlikte, üye ülkeler tarafından üstlenilecek yüklü masrafları içermektedir.
Avrupa Komisyonu, bu amaçla, bizim cebimizden çıkan kamu parasıyla 30 milyar Euro’luk bir ilk tahsisat öngörmüştür. Plan ayrıca « askeri operasyonlar ve askeri tipte tehlikeli malların taşınması için gümrük işlemlerinin basitleştirilmesini » öngörmektedir.
US Army Europe, bir « Askeri Schengen Bölgesi » oluşturulması talebinde bulundu, ancak tek bir farkla, insanların değil ama tankların serbest dolaşımı için.
Zagreb buluşmasında, Defender Europe 20 tatbikatının « askeri hareket kabiliyeti önünde, AB’nin kaldırması gereken, her türlü engelin belirlenmesi » imkanı tanıyacağı söylendi.
AB’nin ulaşım ağı, « Avrupa bölgesine yayılacak » olan, Koronavirüs kurallarından muaf olan 30 000 ABD askeri tarafından test edilecektir. Bunun doğrulaması, US Army Europe’a bağlı ilk 200 ABD askerinin Bavyera’ya gelişine ilişkin görüntü kaydında mevcut: sadece birkaç yüz kilometre uzaklıktaki Lombardiya’da Koronavirüs’e karşı en ciddi kurallar uygulanırken, Koronavirüs’ün ilk Avrupa bulaşmasının kaydedildiği Bavyera’da, uçaktan inen ABD askerleri, Alman yetkililerle el sıkışıyor ve maske olmaksızın silah arkadaşlarını öpüyor. Kendiliğinden bir soru ortaya çıkıyor: acaba önceden Koronavirüs’e karşı aşılanmış olabilirler mi?
Bunun dışında, Avrupa’nın Koronavirüs tehdidi yüzünden krizde olduğu bir zamanda (Brüksel’deki NATO karargahında dahi bir vaka mevcut), resmi olarak « Avrupa’yı herhangi bir potansiyel tehditten korumak » (« Rus tehdidi »ne açıkça atıfta bulunarak) için olan « Soğuk Savaş’ın sona ermesinden bu yana ABD’nin Avrupa’daki en büyük konuşlandırılması »nın hedefinin ne olduğunu merak ediyoruz. Ve US Army Europe « Avrupa’daki birlik ve donanım hareketlerinin Temmuz ayına kadar süreceğini » bildirdiğine göre, 20 000 ABD askerinin tamamının anavatanlarına dönüp dönmeyeceklerini mi yoksa bir bölümünün silahlarıyla birlikte burada mı kalacağını merak ediyoruz. Savunucu, Avrupa’nın İstilacısı mı olacak?
Çeviri
Osman Soysal

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Manifestações

2007 Speech

UKRAINE ON FIRE

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, na manhã do dia 24 de Fevereiro de 2022

Discurso do Presidente da Rússia, Vladimir Putin, Tradução em português
Presidente da Rússia, Vladimir Putin: Cidadãos da Rússia, Amigos,

Considero ser necessário falar hoje, de novo, sobre os trágicos acontecimentos em Donbass e sobre os aspectos mais importantes de garantir a segurança da Rússia.

Começarei com o que disse no meu discurso de 21 de Fevereiro de 2022. Falei sobre as nossas maiores responsabilidades e preocupações e sobre as ameaças fundamentais que os irresponsáveis políticos ocidentais criaram à Rússia de forma continuada, com rudeza e sem cerimónias, de ano para ano. Refiro-me à expansão da NATO para Leste, que está a aproximar cada vez mais as suas infraestruturas militares da fronteira russa.

É um facto que, durante os últimos 30 anos, temos tentado pacientemente chegar a um acordo com os principais países NATO, relativamente aos princípios de uma segurança igual e indivisível, na Europa. Em resposta às nossas propostas, enfrentámos invariavelmente, ou engano cínico e mentiras, ou tentativas de pressão e de chantagem, enquanto a aliança do Atlântico Norte continuou a expandir-se, apesar dos nossos protestos e preocupações. A sua máquina militar está em movimento e, como disse, aproxima-se da nossa fronteira.

Porque é que isto está a acontecer? De onde veio esta forma insolente de falar que atinge o máximo do seu excepcionalismo, infalibilidade e permissividade? Qual é a explicação para esta atitude de desprezo e desdém pelos nossos interesses e exigências absolutamente legítimas?

Read more

ARRIVING IN CHINA

Ver a imagem de origem

APPEAL


APPEAL TO THE LEADERS OF THE NINE NUCLEAR WEAPONS' STATES

(China, France, India, Israel, North Korea, Pakistan, Russia, the United Kingdom and the United States)

中文 DEUTSCH ENGLISH FRANÇAIS ITALIAN PORTUGUESE RUSSIAN SPANISH ROMÂNA

manlio + maria

MOON OF SHANGHAI site

LR on CORONAVIRUS

LARRY ROMANOFF on CORONAVIRUS

Read more at Moon of Shanghai

World Intellectual Property Day (or Happy Birthday WIPO) - Spruson ...


Moon of Shanghai

L Romanoff

Larry Romanoff,

contributing author

to Cynthia McKinney's new COVID-19 anthology

'When China Sneezes'

When China Sneezes: From the Coronavirus Lockdown to the Global Politico-Economic Crisis

manlio

James Bacque

BYOBLU

irmãos de armas


Subtitled in PT, RO, SP

Click upon CC and choose your language.


manlio

VP
Before the Presidential Address to the Federal Assembly.The President of Russia delivered
the Address to the Federal Assembly. The ceremony took
place at the Manezh Central Exhibition Hall.


January
15, 2020


vp

President of Russia Vladimir Putin:

Address to the Nation

Address to the Nation.

READ HERE


brics


Imagem

PT -- VLADIMIR PUTIN na Sessão plenária do Fórum Económico Oriental

Excertos da transcrição da sessão plenária do Fórum Económico Oriental

THE PUTIN INTERVIEWS


The Putin Interviews
by Oliver Stone (
FULL VIDEOS) EN/RU/SP/FR/IT/CH


http://tributetoapresident.blogspot.com/2018/07/the-putin-interviews-by-oliver-stone.html
TRIBUTE TO A PRESIDENT


NA PRMEIRA PESSOA

Um auto retrato surpreendentemente sincero do Presidente da Rússia, Vladimir Putin

CONTEÚDO

Prefácio

Personagens Principais em 'Na Primeira Pessoa'

Parte Um: O Filho

Parte Dois: O Estudante

Parte Três: O Estudante Universitário

Parte Quatro: O Jovem especialista

Parte Cinco: O Espia

Parte Seis: O Democrata

Parte Sete: O Burocrata

Parte Oito: O Homem de Família

Parte Nove: O Político

Apêndice: A Rússia na Viragem do Milénio


contaminação nos AçoresSubtitled in EN/PT

Click upon the small wheel at the right side of the video and choose your language.


convegno firenze 2019